Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нардепи пропонують ввести обов'язковий огляд на стан алкогольного сп'яніння при деяких ДТП

Реклама

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 6558, завданнями законопроекту є забезпечення неухильного та своєчасного проведення огляду водіїв на стан алкогольного чи наркотичного сп'яніння у разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди із заподіянням шкоди життю і здоров'ю іншим особам, а також зниження рівня дорожньо-транспортного травматизму в Україні.

Законопроектом вносяться зміни:

1) до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Чинна норма цієї статті не передбачає обов'язкового проведення огляду водіїв на стан сп'яніння в разі вчинення ними адміністративно караної ДТП із заподіянням постраждалим тілесних ушкоджень. Більш того, навіть за такої ДТП проведення зазначеного огляду здійснюється на розсуд поліцейських - в залежності від наявності в них підстави вважати, що водії перебувають у нетверезому стані. Запропоновані зміни усувають цю прогалину та запроваджують обов'язкове проведення огляду на стан сп'яніння водіїв у разі вчинення ними дорожньо-транспортної пригоди з травмованими особами.

2) До статей 214 та 298-2 Кримінального процесуального кодексу України.

Новації передбачають обов'язкове проведення медичного освідування на стан сп'яніння особи, яка вчинила кримінально карану ДТП із заподіянням потерпілому середніх, тяжких чи несумісних з життям ушкоджень, відповідальність за яку передбачена статтею 286-1 КК. Одночасно з цим, пропонується зобов'язати поліцейських затримувати осіб, які скоїли ДТП із зазначеними наслідками і підлягають медичному освідуванню, а також забезпечити проходження ними такого освідування у відведений трьохгодинний термін.

Окрім зазначеного, вноситься доповнення до статті 10 Закону «Про екстрену медичну допомогу». Ним передбачається можливість проведення медичного освідування та огляду осіб на стан сп'яніння у відділеннях екстреної (невідкладної) медичної допомоги багатопрофільних лікарень.

Бажаєте мінімізувати кадрові ризики для своєї компанії? Спробуйте ІТ-платформу LIGA360:HR. Дізнавайтесь першими про зміни трудового законодавства, контролюйте відгуки про бренд роботодавця, перевіряйте надійність кандидатів та співробітників. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини