Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд відновив програму оренди державного майна з пільгами та знижками

Реклама

Уряд ухвалив постанову, якою врегульовано деякі питання оренди державного та комунального майна у період дії воєнного стану зі спрощеним порядком оренди. Документ також надає орендарям знижки до 100% та пільгові умови.

За словами в.о. Голови Фонду держмайна Ольги Батової, до кінця року повністю звільнено від орендної плати орендарів в місцях де ведуться бойові дії, а до 30 вересня в тих областях, які постраждали від війни. До 30 травня за оренду держмайна не сплачуватимуть в областях з наявною загрозою бойових дій. В усіх інших регіонах орендарі об'єктів держмайна отримують знижку 50%, а орендарі єдиних майнових комплексів сплачуватимуть на 25% менше.

У випадку проведених оплат оренди від початку дії воєнного стану, сплачені кошти будуть зараховані орендарям в майбутні періоди, після завершення дії знижок.

Також важливим результатом поновлення оренди є можливості для релокації бізнесу з прифронтових регіонів.

Вся інформація щодо нового порядку оренди на час дії воєнного стану, а також щодо доступних для оренди об'єктів державного майна, наявна на сайті orenda.gov.ua

Постанова запроваджує наступні зміни в оренді:

 • Бізнес, що орендує майно для релокації, сплачуватиме пільгову орендну ставку (1 грн за 1 кв.м) протягом перших 6 місяців оренди.

 • До кінця року повністю звільняються від орендної плати орендарі на території адміністративно-територіальних одиниць, де припинено доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін'юст - це Донецька, Луганська, Херсонська області, АРК та м. Севастополь та частини Миколаївської, Харківської та Запорізької областей.

 • Звільнення від орендної плати державного майна до 30.09.2022 року на території областей, де відбувалися бойові дії: Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Запорізької, Миколаївської областей та м. Києва (поза межами адміністративно-територіальних одиниць зазначених вище).

 • Звільнення від орендної плати за оренду державного майна надається орендарям на територіях Кіровоградської, Дніпропетровської, Житомирської і Одеської областей, але не довше ніж до 30.05.2022.

 • На всій іншій території країни орендарям державного майна надається знижка - 50%, орендарям єдиних майнових комплексів надається знижка в розмірі 25%.

 • На всій території України звільняються від орендної плати особи, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану.

 • Органи місцевого самоврядування матимуть можливість додатково приймати рішення щодо звільнень та знижок за договорами оренди комунального майна.

 • Авансовий внесок та забезпечувальний депозит для договорів зменшено до розміру однієї місячної орендної плати. Передбачено можливість повернення забезпечувальних депозитів орендарям.

 • Не застосовуються обмеження та вимоги щодо суборенди для чинних договорів.

 • Автоматично продовжуватиметься дія договорів оренди, які завершуються у період воєнного стану. Договори оренди можуть бути достроково припинені за заявою орендаря.

 • Документи за результатами аукціонів підписуються електронним підписом, якщо переможець аукціону не наполягає на підписанні у письмовій формі.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада ухвалила Закон, який дозволив Уряду встановити особливий порядок та умови оренди державного майна на час воєнного стану.

Маєш питання щодо умов воєнного стану? Замов LIGA360 зі знижкою 40%. Отримуй аналітику й консультації з "гарячих" тем: податки, облік, мито, ліцензії, виплати, алгоритми дій для бізнесу.

Читайте також:

Перепрофілювання та релокація підприємства на період воєнного стану: поради юриста

Оренда в умовах воєнного стану: чи можна не платити?

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини