Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 16 липня сайти українських компаній та інтерфейси програм на товарах повинні мати основну версію українською мовою

Реклама

Рівно за місяць, 16 липня 2022 року, набирають чинності частина друга та шоста статті 27 Закону про забезпечення функціонування української мови як державної, які регламентують використання державної мови в мережі Інтернет та мови інтерфейсів комп'ютерних програм, встановлених на товарах. Про це розповів мовний омбудсмен.

До 16 липня 2022 року бізнес має бути готовий до оновлень своїх інтернет-ресурсів, інтерфейсів, додатків, сторінок у соцмережах тощо.

Уповноважений із захисту державної мови повідомляє, що з 16 липня 2022 року:

  • будь-який товар, на якому встановлено комп'ютерну програму - від автомобіля до пральної машини чи електрокавоварки, повинен бути “локалізований” для реалізації в Україні. На товарі має бути українськомовний інтерфейс незалежно від того, чи цей інтерфейс використовує електронний екран чи має вигляд панелі керування зі звичайними кнопками;

  • усі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, ютюб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки тощо), які використовуються в якості інтернет-представництв суб'єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, у тому числі інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням. Українськомовна версія інтернет-представництва іноземного суб'єкта господарювання, який реалізує продукцію в Україні, може мати менший обсяг інформації, ніж основна версія, але достатній для того, аби користувач з України міг повністю розуміти мету діяльності даного суб'єкта.

Це стосується інтернет-представництв органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, ЗМІ, зареєстрованих в Україні, а також суб'єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні.

Поряд з українськомовною версією можуть існувати версії іншими мовами, але версія державною мовою повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні.

Важливо! Інтернет-магазини, інтернет-каталоги тощо були ще з 16 січня 2021 року зобов'язані розміщувати інформацію про товари та послуги державною мовою. Однак, з 16 липня 2022 вони зобов'язані мати повноцінну версію українською мовою, яка має бути основною (містити максимальний обсяг інформації) та завантажуватися за замовчуванням.

Відсутність українськомовної версії інформаційного інтернет-ресурсу після 16 липня може означати свідоме порушення його власником вимог закону про державну мову, або факт відсутності державної реєстрації засобу масової інформації та/або власника як суб'єкта підприємницької діяльності. 

Також з 16 липня 2022 року Уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штрафи на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть Закон.

Розмір штрафу складає від 3400 до 8500 грн., якщо порушення вчинено вперше.

За повторне порушення накладатиметься штраф від 8500 до 11900 грн.

Нагадаємо, минулого року запрацювали законодавчі зміни, які збільшили присутність державної мови в публічному просторі.

Де топменеджерам читати інформацію? Новини, зміни законодавства та інформація про контрагентів - доступні в LIGA360. Замовте LIGA360 для бізнесу, щоб спільно знаходити ефективні рішення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини