29 червня Україна та Європейський Союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Про це повідомляє Мінінфраструктури.
Це означає для України наступне:
1. ЄС визнаватиме українські водійські права
2. Українським перевізникам більше не потрібні дозволи для в'їзду в ЄС
3. Угода про вантажні автомобільні перевезення плюс рішення ЄС щодо скасування мит і тарифів на українські товари дають нашому бізнесу економію в десятки мільйонів доларів, а головне - відкривають для української продукції неймовірні можливості на європейських ринках.
Термін угоди складає 1 рік з можливістю пролонгації, а тимчасово набирає чинності уже з 29 червня 2022 року. На постійній основі Угода запрацює після завершення усіх ратифікаційних процедур.
Як лібералізація вплине на бізнес розповіли у матеріалі ЕП, зокрема:
скасування дозволів для перевізників дозволить довгостроково планувати роботу та підписувати довгострокові контракти з великими клієнтами.
до України можуть повернутися великі компанії, які почали переносити свій автопарк до ЄС, оскільки утримувати вантажівки дешевше в Україні.
бізнес також очікує, що транспортний "безвіз" сприятиме підвищенню конкурентоспроможності українських компаній, оновленню автопарку до європейських стандартів, зменшенню відпливу водіїв за кордон та стимулюватиме владу розширювати прикордонну інфраструктуру.
у довгостроковій перспективі лібералізація сприятиме приходу на ринок нових компаній та зростанню конкуренції, що спричинить зниження цін.
В умовах воєнного стану бізнеси потребують роз'яснень та мають бути чутливими щодо змін законодавства й надійності контрагентів. Щоб бути впевненими в своїх рішеннях, топкоманди замовляють LIGA360. Тільки в червні замов на вигідних умовах.
Читайте також:
Запровадження з 1 серпня електронних ТТН - які наслідки і як підготуватися
Спрощення у системі спільного транзиту NCTS: як це працює