Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Україна повністю заборонила експорт товарів до росії

Реклама

Кабінет Міністрів на засіданні 27 вересня ухвалив постанову «Про заборону вивезення товарів з України на митну територію Російської Федерації». Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Постановою передбачається заборонити вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними контрактами, торговельною або країною призначення яких є російська федерація. Вона діятиме до дня припинення або скасування військового стану та припинення застосування рф недружніх дій проти України.

«Ця постанова - ще один з багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції - це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому. Хочу констатувати, що з початку війни експорт товарів до рф де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні», - зазначила Перший віцепрем'єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

За прогнозами уряду таке рішення не буде мати негативних економічних наслідків, оскільки за даними статистики, за період з березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію рф склав всього 4,2 млн доларів. Переважно це була продукція з чорних металів на суму 4,189 млн доларів і хімічна продукція на 57,2 тис доларів. Для порівняння: тільки в січні 2022 року українські підприємства експортувало до рф товарів на 250 млн доларів.

Крім того, ембарго на експорт допоможе українським компаніям, що мали контрактні зобов'язання перед суб'єктами рф, встановити юридичну чіткість у питанні невиконання контрактів. І тепер вони зможуть сконцентруватись на інших ринках.

Не грай в "російську рулетку" зі своїм бізнесом! Контролюй зв'язки, репутацію в медіа та знай актуальні вимоги законодавства - з рішенням LIGA360. Тільки до кінця місяця отримай 5 робочих місць за 5000 грн/міс.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини