У вересні 2022 року Україна приєдналася до програми «Цифрова Європа», яка спрямована на розвиток передових цифрових навичок, впровадження цифрових технологій на підприємствах, розбудову цифрової інфраструктури.
Відтепер українці можуть отримати грант на фінансування власних проєктів за доступними наразі вісьмома конкурсами. Для цього потрібно обрати європейських партнерів та спільно подати заявку на участь у конкурсі.
Загальний фонд програми «Цифрова Європа» становить 7,6 млрд євро. На фінансування проєктів за напрямами, доступними для України, передбачено близько 6 млрд євро, які виділятимуть до 2027 року.
Ознайомитись з умовами відкритих конкурсів можна за посиланням, а детальна інструкція щодо подання заявок на участь українською мовою є тут.
Взяти участь у конкурсі і отримати грант можуть як державний чи приватний сектори, так і громадські організації, заклади вищої освіти та наукові установи, постачальники хмарних технологій та ІТ-компанії тощо. Повний перелік потенційних учасників вказано в умовах кожного конкурсу окремо.
Для участі у конкурсах від «Цифрової Європи», необхідно:
Зареєструвати свою організацію (якщо раніше організація не подавалась на грантове фінансування ЄС) та подати заявку на участь у конкурсі за посиланням.
Створити міжнародний консорціум. Для цього обрати партнера-представника держави ЄС, скориставшись пошуком або звернувшись за консультацією до представників консорціуму EEN Ukraine.
Заповнити та вчасно подати спільну проєктну заявку. Це має зробити голова консорціуму.
Після цього експерти оцінюють заявку та інформують про результати участі. Дати оголошення результатів та дедлайни подання заявок вказані в кожному конкурсі. Якщо заявка перемогла в конкурсі, учасникам запропонують розпочати підготовку до підписання грантової угоди разом з EU Project Officer.
Прогнозується, що участь у програмі «Цифрова Європа» наблизить Україну до Єдиного цифрового ринку ЄС. Крім того, вона надасть підтримку економіці країни, сприятиме залученню до участі в міжнародних консорціумах, надасть можливість спільно з міжнародними партнерами розвивати проєкти в сфері цифрових технологій, штучного інтелекту, хмарних послуг тощо.
За матеріалами Мінцифри.
Отримай найважливіші документи для твоєї бізнес-галузі. ІТ-індустрія, АПК, фармацевтична й харчова промисловість - кожна галузь знайдеться в LIGA360. Витрачай час на розвиток бізнесу, а не на пошук інформації.