Кабінет Міністрів на засіданні 11 листопада 2022 року ухвалив постанову, яким змінив порядок здійснення оборонних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
За словами першого віцепрем'єр-міністра - Міністра економіки України Юлії Свириденко, це рішення суттєво розширює можливості українських виробників у галузі легкої промисловості брати участь в оборонному замовленні.
Змінами передбачається введення процедури закупівлі визначеної групи товарів у постачальників, з якими укладено рамкову угоду.
Згідно загальної процедури держзамовники здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування видів (процедур) закупівель, визначених Законом України «Про оборонні закупівлі» та «Про публічні закупівлі».
За окремою процедурою «рамкових угод» здійснюються закупівлі товарів, вказаних у додатку постанови: одягу, взуття, спальних мішків для потреб оборони тощо. Такий механізм застосовується на закупівлі цих товарів на суму 200 тис грн. та вище. Так, зокрема, згідно процедурі:
замовник зобов'язаний розмістити оголошення про укладання рамкової угоди в вільному доступі в системі електронних закупівель;
до угоди протягом її дії (не більше року), або терміну, встановленого замовником, може приєднатися будь-який виробник, що відповідає критеріям;
на першому етапі закупівлі за рамковими угодами замовник визначає відповідність пропозицій постачальника вказаним в оголошенні про закупівлю вимогам;
на другому етапі проводиться відбір серед постачальників, що приєдналися до угоди, та укладається контракт на постачання з переможцем (-цями) відбору.
Істотні умови контракту не можуть змінюватися до повного його виконання, окрім випадків змін ціни на товар у зв'язку зі зміною податків та зборів, індексу споживчих цін, курсом валюти, зміни місця поставки товару тощо.
Держзамовникам дозволяється до 31 грудня 2022 року здійснювати закупівлі товарів, вказаних в додатку до постанови без застосування видів (процедур) закупівель, визначених Законом України «Про оборонні закупівлі» та «Про публічні закупівлі», а також без застосування процедури закупівель за рамковими угодами.
Відповідно до зазначеної постанови втрачає чинність Постанова КМ від 28 лютого 2022 року № 169 «Деякі питання здійснення оборонних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» та низка інших рішень Уряду.
Добірка матеріалів про публічні закупівлі - у LIGA360. Отримай 400 документів для бізнесу, щоб брати участь в публічних закупівлях й тендерах та знати про зміни воєнного часу. Замов презентацію прямо сьогодні.