Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабінет Міністрів змінив порядок здійснення оборонних закупівель

Реклама

Кабінет Міністрів на засіданні 11 листопада 2022 року ухвалив постанову, яким змінив порядок здійснення оборонних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

За словами першого віцепрем'єр-міністра - Міністра економіки України Юлії Свириденко, це рішення суттєво розширює можливості українських виробників у галузі легкої промисловості брати участь в оборонному замовленні.

Змінами передбачається введення процедури закупівлі визначеної групи товарів у постачальників, з якими укладено рамкову угоду.

Згідно загальної процедури держзамовники здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування видів (процедур) закупівель, визначених Законом України «Про оборонні закупівлі» та «Про публічні закупівлі».

За окремою процедурою «рамкових угод» здійснюються закупівлі товарів, вказаних у додатку постанови: одягу, взуття, спальних мішків для потреб оборони тощо. Такий механізм застосовується на закупівлі цих товарів на суму 200 тис грн. та вище. Так, зокрема, згідно процедурі:

  • замовник зобов'язаний розмістити оголошення про укладання рамкової угоди в вільному доступі в системі електронних закупівель;

  • до угоди протягом її дії (не більше року), або терміну, встановленого замовником, може приєднатися будь-який виробник, що відповідає критеріям;

  • на першому етапі закупівлі за рамковими угодами замовник визначає відповідність пропозицій постачальника вказаним в оголошенні про закупівлю вимогам;

  • на другому етапі проводиться відбір серед постачальників, що приєдналися до угоди, та укладається контракт на постачання з переможцем (-цями) відбору.

Істотні умови контракту не можуть змінюватися до повного його виконання, окрім випадків змін ціни на товар у зв'язку зі зміною податків та зборів, індексу споживчих цін, курсом валюти, зміни місця поставки товару тощо.

Держзамовникам дозволяється до 31 грудня 2022 року здійснювати закупівлі товарів, вказаних в додатку до постанови без застосування видів (процедур) закупівель, визначених Законом України «Про оборонні закупівлі» та «Про публічні закупівлі», а також без застосування процедури закупівель за рамковими угодами.

Відповідно до зазначеної постанови втрачає чинність Постанова КМ від 28 лютого 2022 року № 169 «Деякі питання здійснення оборонних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» та низка інших рішень Уряду.

Добірка матеріалів про публічні закупівлі - у LIGA360. Отримай 400 документів для бізнесу, щоб брати участь в публічних закупівлях й тендерах та знати про зміни воєнного часу. Замов презентацію прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини