Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Україна інтегрується до Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу

Реклама

Законопроект № 6173 щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства ЄС у сфері електронної ідентифікації прийнято в цілому як закон.

Документ забезпечує безперервне обслуговування електронних підписів незалежно від припинення діяльності надавача таких підписів та надає можливості віддаленої ідентифікації особи онлайн без особистої присутності під час отримання кваліфікованого електронного підпису.

Закон передбачає перегляд положень щодо надання та використання електронних довірчих послуг і послуг електронної ідентифікації. Зокрема, це стосується кваліфікованих електронних підписів і печаток. Відтак, близько 90 законів України буде приведено у відповідність до європейських норм.

Новела законопроекту - визнання в Україні:

- статус європейських кваліфікованих надавачів;

- статус засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що використовуються європейськими кваліфікованими надавачами при наданні електронних довірчих послуг;

- перелік довірчих списків держав-членів ЄС, інформацію про які публікує Європейська Комісія.

Передбачається використання у якості електронного підпису наступних засобів електронної ідентифікації:

  • електронний носій (CardID),

  • мобільний електронний підпис (MobileID),

  • банківська електронна ідентифікація (BankID),

  • електронна ідентифікація за допомогою мобільного застосунку у смартфоні або планшеті (SmartID).

Це дозволить українцям використовувати кваліфіковані підписи, отримані в ЄС, щоб мати послуги в Україні. Також це спростить електронну взаємодію з європейськими партнерами при веденні бізнесу.

Працюєте з договорами в умовах воєнного стану? Спробуйте функціонал Contractum в LIGA360. Типові шаблони договорів українською та англійською мовами, аналіз тексту договору й перевірка помилок, моніторинг основних сутностей договору. Замовляйте за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини