Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни в порядок надання мікрогрантів та грантів

Реклама

Уряд постановою від 17.01.2023 № 39 вніс зміни до Порядку надання мікрогрантів та грантів на розвиток садівництва і тепличного господарства.

Зокрема, рішенням Уряду внесено зміни до програм грантової підтримки (мікрогранти на власну справу, гранти на розвиток садів та теплиць), що передбачають:

  • визначення коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття першочерговим джерелом фінансування надання мікрогрантів, що забезпечить стабільність фінансування програми;

  • виплату грантів отримувачам, рішення щодо яких прийнято у 2022 році, з загального фонду держбюджету 2023 року або за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття; 

  • надання можливості отримувачам грантів на сади або теплиці, рішення щодо яких прийнято у 2022 році, обрати спосіб отримання гранту (у повному обсязі одним платежем або частинами).

Мікрогранти також тепер надаватимуться для покриття витрат на придбання меблів, обладнання (крім транспортних засобів).

Гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства надаватимуться у розмірі не більше 70% вартості проекту висадки насаджень, але не більше 10 млн. гривень відповідно до суми на один гектар та за умови фінансування коштами отримувача (власні та/або кредитні) різниці між вартістю всього проекту висадки насаджень та обсягу гранту.

Гранти надаються виключно для висадки не більше 25 гектарів насаджень з встановленням системи зрошення та водозабору.

Закладка насаджень має бути здійснена садивним матеріалом сортів рослин, відомості про які занесені до Реєстру сортів рослин України або Реєстру патентів.

Строк реалізації проекту висадки насаджень збільшено з 12 до 18 місяців з часу отримання бюджетних коштів.

До заяви для отримання гранту обов'язково додаються одним файлом у форматі PDF сканована копія:

  • проекту висадки насаджень, що підписана розробником;

  • проекту зрошення (у разі відсутності відповідного розділу з розрахунками в проекті висадки насаджень) із зазначенням джерела водозабору.

Заяви, подані без підписаного розробником проекту висадки насаджень, а також з перевищенням заявленої суми компенсації на гектар насаджень не розглядаються.

За підсумками реалізації проекту висадки насаджень отримувач також зобов'язується забезпечити новий сад, ягідник чи виноградник системою зрошення з водозабором.

Гранти на будівництво 1000 модульних теплиць надаються у розмірі не більше 70 відсотків вартості проекту будівництва модульної теплиці, але не більше 7 млн. гривень, та за умови фінансування коштами отримувача (власні та/або кредитні) різниці між вартістю проекту будівництва модульної теплиці та обсягу гранту.

Корпоративне рішення LIGA360 - надійний помічник для аграрного бізнесу. Законодавство та аналітика про земельні відносини під час війни, перевірка партнерів та клієнтів в Україні та Великобританії, моніторинг статусу земельної ділянки. Докладніше.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини