Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк пом'якшив вимоги до захисту приміщень пунктів обміну валют

Реклама

Національний банк пом'якшив вимоги до правил організації захисту приміщень для небанківських фінансових установ, що здійснюють незначні за обсягами валютні операції. Відповідні норми містить постанова правління НБУ від 17 січня 2023 року № 4, яка набирає чинності з 21 січня 2023 року.

Йдеться про небанківські фінансові установи, операторів поштового зв'язку, що отримали ліцензію НБУ на здійснення торгівлі валютними цінностями та/або ліцензію на здійснення валютних операцій, їх структурних та відокремлених підрозділів, які здійснюють операції, що передбачають використання готівки в національній та/або іноземних валютах.

Отже, такі небанківські установи, в яких середньоденний обсяг цінностей не перевищує 20 мінімальних заробітних плат (134 тис. грн), зможуть самостійно визначати необхідність:

  • облаштування приміщень засобами охоронного призначення (фізичної та технічної охорони);

  • облаштування приміщень системами відеоспостереження охоронного призначення;

  • застосування сховища/сейфа для зберігання цінностей.

Крім того, небанківські установи можуть використовувати сейфи І класу опору для зберігання готівки та/або інших цінностей в обсязі, що не перевищує середньоденний показник у 500 мінімальних заробітних плат.

За матеріалами НБУ.

Потрібно більше інформації щодо цієї бізнес-галузі? Заходь у розділ "Галузі економіки" в LIGA360. Усі потрібні й актуальні документи - зручна структура. Спробуй прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини