Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін вніс у Раду законопроєкт про скасування пільгової системи оподаткування

Реклама

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт № 8401 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким пропонується з 1 липня 2023 року скасувати пільговий режим оподаткування та відновити податкові перевірки. Про це повідомив постійний представник Уряду у ВР Тарас Мельничук у своєму Telegram-каналі.

Метою його прийняття є виконання Україною зобов'язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 08.12.2022, відповідно до якого, серед іншого, Україна взяла на себе зобов'язання якнайшвидшого відновлення довоєнного стану податкової політики.

Проектом Закону передбачається, що окремі норми законодавства діятимуть до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, але не пізніше 01.07.2023. Серед них:

  • можливість для ФОПів та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу;

  • можливість для ФОПів - платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;

  • зупинення проведення документальних перевірок;

  • зупинення перебігу певних строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;

  • незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, за порушення правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; за порушення порядку використання реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Крім того, пропонується встановити, що у разі сплати платником податків протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання податкового повідомлення-рішення, суми податкового зобов'язання, нарахованого за результатами документальних перевірок, які були відновлені або розпочаті з 01.07.2023 та завершені до дня припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, штрафні (фінансові) санкції (штрафи), нараховані на суму такого податкового зобов'язання, скасовуються, а пеня не нараховується. Сума сплаченого податкового зобов'язання оскарженню не підлягатиме.

А ваша топ-команда є поінформованою? Дашборд у LIGA360 - прозоре та актуальне джерело даних. Стежте за новинами, медіа-активністю конкурентів та правовою інформацією на єдиному ресурсі. Дізнайтеся про переваги корпоративного рішення LIGA360 за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини