Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

З 1 лютого при ввезенні та транзиті більшості товарів необхідне надавати забезпечення сплати митних платежів

Реклама

З 1 лютого 2023 року ввезення та/або переміщення територією України транзитом більшості товарів потребуватиме надання митним органам забезпечення сплати митних платежів. Про це повідомляє Державна митна служба.

Це пов'язано з тим, що з цієї дати втрачають чинність пункти 5 і 6 переліку товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 27.09.2022 № 1091, ввезення яких на митну територію України та/або переміщення територією України транзитом здійснюється без надання митним органам забезпечення сплати митних платежів.

Особа, на яку покладається обов'язок із сплати митних платежів, самостійно обирає один із способів забезпечення сплати митних платежів:

  • грошову заставу;

  • індивідуальну гарантію;

  • загальну гарантію (у разі наявності у підприємства відповідної авторизації);

  • звільнення від гарантії (у разі наявності у підприємства відповідної авторизації);

  • книжку МДП;

  • книжку (карнет) А.Т.А.

У Держмитслужбі звертають увагу, що гарантія є зобов'язанням гаранта щодо виплати на вимогу митного органу коштів у межах розміру гарантії та в порядку і строки, визначені Митним кодексом, у разі невиконання особою обов'язку із сплати митних платежів.

Гарантія видається гарантом особі, на яку покладається обов'язок із сплати митних платежів, у формі документа.

Реєстр гарантів розміщений на офіційному веб-сайті Державної митної служби та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

А ваша топ-команда є поінформованою? Дашборд у LIGA360 - прозоре та актуальне джерело даних. Стежте за новинами, медіа-активністю конкурентів та правовою інформацією на єдиному ресурсі. Дізнайтеся про переваги корпоративного рішення LIGA360 за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини