Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Викрито схему ухилення від сплати 244 млн грн митних платежів

Реклама

Бюро економічної безпеки викрило схему ухилення від сплати митних платежів у розмірі понад 244 млн грн при транзиті нафтопродуктів трубопровідним транспортом. Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

Слідством встановлено, що службові особи товариства-транспортувальника (перевізника) порушили вимоги і умови митного режиму «Транзит» під час транзитного переміщення паливно-мастильних матеріалів магістральним нафтопродуктопроводом, у період з 2020 по 2022 років. Це призвело до виникнення зобов'язань сплатити до державного бюджету суму митних платежів.

В свою чергу дії службових осіб фінансового гаранта, призвели до заниження сум податкового зобов`язання зі сплати мита. Таким чином фінансовий гарант не виконав зобов'язань щодо забезпечення сплати митних платежів, що завдало державному бюджету збитки на суму понад 244 млн грн.

Детективи БЕБ встановили, що бенефіціарними власниками фінансового гаранта є довірені та підконтрольні народному депутату «утікачу» особи, який на початку року був позбавлений громадянства України.

За результатами обшуків кількох нежитлових приміщень, вилучено документи щодо надання послуг фінансового гаранта, документацію що підтверджує уникнення зобов'язання сплати митних платежів, копії митних декларацій, договори щодо надання брокерських послуг та інші документи.

Крім того, під час обшуку приміщень Енергетичної митниці вилучено копії транзитних митних декларацій та незаконний дозвіл зміни митного режиму тощо.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків).

Бажаєте першими дізнаватися про зміни в компаніях, з якими співпрацюєте? Скористайтеся можливостями розширеного моніторингу на ІТ-платформі LIGA360. Система надсилатиме сповіщення про нові перевірки, виконавчі провадження чи участь в тендерах. Замовте презентацію LIGA360:Керівник за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини