Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада підтримала застосування санкцій до усіх російських фінансових установ на 50 років

Реклама

Верховна Рада на засіданні 23 лютого 2023 ухвалила постанову №9045 про затвердження рішення РНБО від 22.02.2023 про застосування секторальних спеціальних економічних санкцій до фінансових установ рф. Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Рішення РНБО передбачає застосування строком на 50 років секоторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до:

  • всіх банків, що зареєстровані/мають місцезнаходження в РФ, в тому числі центрального банку Російської Федерації,

  • небанківських кредитних організацій,

  • операторів платіжних систем,

  • професійних учасників фондового ринку,

  • страхових компаній,

  • інвестиційних фондів та інших установ, що зареєстровані/мають місцезнаходження в РФ, які надають фінансові послуги.

Санції передбачають зупинення операцій з активами, заборона встановлення та підтримання ділових відносин, вчинення правочинів із фінансовими установами, придбання цінних паперів та інших фінансових інструментів, здійснення інвестицій на їх користь, зупинення переказів, здійснення розрахунків, зарахування коштів, анулювання реєстрації НБУ.

Також санкції передбачають заборону фізичним та юридичним особам вчиняти дії, які призводять до уникнення обмежень.

Нагадаємо, відповідно до частини 2 статті 5 Закону України про санкції рішення щодо застосування секторальних санкцій вводиться в дію указом Президента України та затверджується протягом 48 годин з дня видання указу Президента України постановою Верховної Ради України. Відповідне рішення набирає чинності з моменту прийняття постанови Верховної Ради України і є обов'язковим до виконання.

Як керівнику оцінити надійність нового контрагента чи потенційної угоди? Спробуйте перевірку компаній в LIGA360. Досьє на основі 400 публічних реєстрів, що ключає історію перевірок, судові справи, наявність у санкційних списках, борги, тощо. Замовте LIGA360 прямо сьогодні, щоб бути впевненими у своїх бізнес-зв?язках.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини