Міністерство фінансів розширило перелік податкової інформації, яка за попередньо наданою згодою платника податків у визначеному ним обсязі може бути надана контрагенту. Відповідні нововведення містяться у наказі Мінфіну від 27 лютого 2023 року № 110 «Про внесення змін у додаток 5 до Порядку функціонування Електронного кабінету».
Згідно з документом, через Електронний кабінет можна буде дізнатися інформацію про наявність свого контрагента в переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку (дата включення до/виключення з такого переліку, критерій ризиковості). Це зроблено з метою мінімізації ризиків платників податків, пов'язаних із співпрацею з ризиковими контрагентами.
Також через Електронний кабінет можна буде отримати наступну інформацію про свого контрагента:
податкову адресу;
інформацію про місце обліку;
відомості про посадових осіб;
наявність відокремлених підрозділів;
види економічної діяльності;
наявність об'єктів оподаткування.
заборгованість (податковий борг);
нараховані грошові зобов'язання;
суми сплачених податків, зборів, платежів;
наявність ліцензій;
зупинення реєстрації ПН/РК;
несвоєчасно зареєстровані ПН/РК;
перелік товарів згідно з УКТ ЗЕД;
звітність з ТЦО;
фінансовий результат до оподаткування;
залишкову вартість основних засобів та нематеріальних активів;
наявність експортних/імпортних операцій.
Податкову інформацію, обсяг якої самостійно визначено контрагентом під час надання згоди, може бути отримано платником податку в Електронному кабінеті в електронному вигляді та, за необхідності, у вигляді електронного документа з накладенням печатки контролюючого органу.
За матеріалами Мінфіну.
Дізнавайтеся повну інформацію про контрагентів і фізосіб, з якими плануєте працювати. ІТ-платформа LIGA360 відобразить дані з ЄДР, фінансовий та податковий стан 6,8 млн компаній та ФОП. А ще тут є дані з державних реєстрів про всіх громадян України. Замовте презентацію LIGA360 та дізнатеся, як бути впевненими у бізнес-зв'язках.