Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВВП України за підсумками 2022 року впав на 29,2% - Мінекономіки

Реклама

Міністерство економіки скоригувало свою оцінку падіння ВВП в 2022 році до 29,2%. Про це повідомляє його пресслужба.

Зміна відбулась після того, як Держстат оприлюднив оперативні дані по ВВП України у 4 кварталі 2022 року. Попередня оцінка скорочення економіки складала 30,4% [±2%].

Проте негативні тенденції, які не дають економіці почати відновлення, все ще спостерігаються.

Зокрема, у Міністерстві відмічають пригнічене споживання домогосподарств, яке зосереджувалось в основному на купівлі товарів та послуг першої необхідності.

Також серед актуальних тенденцій лишається триваюче в умовах війни падіння інвестиційної активності, яке частково компенсувалось вимушеним інвестуванням бізнесом та державою в купівлю та встановлення значної кількості альтернативних джерел живлення. Позитивну роль зіграли масштабні капітальні ремонти на об'єктах енергетичної інфраструктури, відновлення зруйнованих житлових та дорожніх об'єктів, що стало можливим завдяки міжнародній фінансовій допомозі, а також подальшому розширенню фінансових програм підтримки бізнесу.

Крім того, зберігається негативний тиск з боку експортно-імпортних операцій через штучні затримки з боку рф суден в рамках «зернової ініціативи». «Втім, підтримкою зовнішньоекономічної діяльності виступали розширення логістичних шляхів до країн ЄС та дія Регламенту ЄС - зокрема, скасування мита та квот на певний вид продукції», - зазначили у Міністерстві.

А ваша топ-команда є поінформованою? Дашборд у LIGA360 - прозоре та актуальне джерело даних. Стежте за новинами, медіа-активністю конкурентів та правовою інформацією на єдиному ресурсі. Дізнайтеся про переваги корпоративного рішення LIGA360 за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини