Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес просить дозволити виконувати взяті на себе фінансові зобов’язання перед міжнародними кредиторами

Реклама

Європейська Бізнес Асоціація просить Уряд та НБУ дозволити бізнесу виконувати взяті на себе фінансові зобов'язання перед міжнародними кредиторами. Про це повідомляється на сайті ЄБА.

Так, на початку війни Нацбанк прийняв Постанову № 18 щодо роботи банківської системи в період запровадження воєнного стану, якою були введені значні обмеження у роботі банківської системи України.

Відповідно до пункту 14 цієї Постанови, уповноваженим установам забороняється здійснювати операції щодо транскордонного переказу валюти з України на кореспондентські рахунки банків-нерезидентів у гривнях/іноземній валюті.

Завдяки усім прийнятим рішенням на початку війни банківська система вистояла і продовжує працювати. Проте, наразі неможливість переказу коштів іноземним кредиторам може потенційно призвести до дефолту перед ними, а така ситуація дуже негативно вплине як на фінансовий стан компаній, так і на репутацію українських емітентів. Настання платіжного дефолту компаній може привести до вимог зі сторони інвесторів щодо дострокового погашення всієї суми боргу та ініціювання судових процесів проти компаній із можливістю блокування активів та операцій.

Уряд та Мінфін планують продовжити платити за своїми зобов'язаннями та бажають зберегти конструктивні відносини із кредиторами, щоб після війни мати можливість залучати кошти для відбудови України.

Так само важливо зберегти репутацію надійного партнера перед міжнародними фінансовими установами і українському бізнесу, тому він готовий виконувати взяті на себе вимоги. Більше того, ймовірно, може брати додаткові кредити під час відбудови України - і за таких умов вкрай важливо зберегти свою репутацію, щоб залучати кошти на максимально вигідних умовах.

Варто зазначити, що при відсутності можливостей у підприємств виконати свої обов'язки по сплатi купонiв за єврооблiгацiями та кредитами, навіть у разi виконання Урядом та Мiнфiном своїх зобов'язань перед кредиторами, це все одно матиме негативний вплив на репутацiю України та її бiзнесу.

Тому Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Прем'єр-міністра, Голови НБУ та Першого віцепрем'єр-міністра із закликом послабити обмеження щодо сплати відповідних процентних платежів.

Асоціація пропонує встановити, що загальна сума коштів, яку дозволяється переказати на підставі підпункту Постанови, у межах одного кредитного договору (договору позики) протягом одного календарного місяця не може перевищувати 3 000 000 доларів США, або суму, еквівалентну 3 000 000 доларів США, або 1/5 частини, що підлягала сплаті згідно з кредитним договором.

Крім того, у ЄБА відмічають, що обмеження накладені Постановою № 18 суттєво ускладнили роботу міжнародних платіжних систем на території України. Тож спільнота просить послабити для бізнесу та платіжних систем обмеження на здійснення транскордонного переказу валютних цінностей з України/переказ коштів на кореспондентські рахунки банків-нерезидентів у гривнях/іноземній валюті, відкриті в банках-резидентах, включаючи перекази, що здійснюються за дорученням клієнтів.

В Асоціації наголошують, що готові долучитись до співпраці, щоб максимально ефективно внести необхідні зміни для забезпечення сталої роботи бізнесу та економіки України в цілому.

Отримуй актуальну інформацію для збереження бізнесу в умовах війни. Нормативно-правова інформація, щоденні оновлення документів, аналітичних статей та рекомендацій від LIGA ZAKON. Читай за посиланням.

Business help від LIGA360. Забезпечте свою команду комфортними умовами роботи та доступом до потрібної інформації на пів року, за фіксованою ціною 7000 грн/міс. Замовте прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини