Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ запускає платформу для тестування інноваційних продуктів та послуг

Реклама

НБУ запускає регуляторну платформу ("пісочницю") для тестування інноваційних продуктів, послуг, технологій та інструментів, повідомив регулятор.

Платформа дасть можливість авторизованим надавачам фінансових або платіжних послуг проводити тестування нових сучасних та інноваційних фінансових і платіжних продуктів у реальних ринкових умовах в обмеженому середовищі та під наглядом регулятора (зокрема, із встановленням певних обмежень і квот).

Участь у тестуванні інноваційних продуктів у регуляторній платформі зможуть взяти лише ті учасники ринку, які вже авторизовані як надавачі фінансових чи платіжних послуг відповідно до українського законодавства.

Крім того, до початку тестування інноваційний продукт повинен пройти попередню оцінку регулятором, а заявник - має узгодити порядок самого тестування для набуття статусу учасника регуляторної платформи.

Так, інноваційний продукт, який мають намір тестувати в регуляторній платформі, повинен відповідати таким вимогам: 

  • не повинно існувати аналогічних продуктів або ж запропонований продукт має істотно перевершувати характеристики вже наявних;

  • упровадження продукту не має призвести до порушень законодавства про захист економічної конкуренції;

  • немає законодавчих заборон для впровадження відповідного продукту;

  • немає конкретних норм у законодавстві України, що унеможливлюють упровадження такого продукту на ринку поза межами регуляторної платформи. 

Як подати заяву на тестування в регуляторній платформі

Для участі в тестуванні інноваційного продукту учасник ринку має здійснити такі кроки:

  • заповнити заяву, підготувати інші документи (за бажанням заявника) для підтвердження інформації, наданої в заяві; 

  • підписати заяву та додані до неї документи КЕП;

Після цього Національний банк здійснить оцінку заявника. У разі ухвалення позитивного рішення Національний банк укладе із заявником договір про тестування. Цей документ міститиме детальні умови участі заявника в регуляторній платформі та порядок тестування інноваційного продукту, включатиме узгоджену інформацію про особливості тестування, а також права та обов'язки сторін.

Хочете захистити бізнес від ризиків та підвищити ефективність? Придбайте рішення LIGA360 для 10 фахівців за ціною 3! Захист від бізнес-ризиків, потужності AI для ухвалення рішень, зручні інструменти для керівника, юриста, бухгалтера, HR. Замовте на акційних умовах прямо зараз. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини