Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Викрито незаконну схему відшкодування ПДВ за рахунок фіктивного працевлаштування осіб з інвалідністю на понад 500 млн грн

Реклама

Бюро економічної безпеки викрило схему незаконного отримання відшкодування податку на додану вартість, за рахунок фіктивного працевлаштування осіб з інвалідністю на підприємствах, ймовірні збитки від якої становлять понад 500 млн грн. Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

Виявлено 7 пов'язаних суб'єктів господарювання, в діяльності яких простежуються ризики безпідставного відшкодування ПДВ.

Протягом 2022-2023 років аналітики БЕБ направили рекомендації до Державної податкової служби щодо проведення перевірки достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ.

Крім того, детективи БЕБ встановили, що службові особи низки товариств, під керівництвом киянина, тривалий час подавали до органів державної влади завідомо неправдиву інформацію щодо кількості працевлаштованих осіб з інвалідністю. Таким чином вони безпідставно отримували можливість використання податкових пільг.

Щоб перешкодити правоохоронним органам у документуванні протиправної діяльності, офісні приміщення, що використовуються для зберігання первинних документів фінансово-господарської діяльності підприємств та інших доказів вчинення кримінального правопорушення, маскуються під місця здійснення адвокатської діяльності.

У подальшому, використовуючи згадану схему, особи подавали заяви про відшкодування ПДВ до податкових органів. Протягом 2020-2021 років, згаданим підприємствам було відшкодовано 182 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється за ознаками правопорушень передбачених ч. 2 ст. 205-1, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 222, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

Бажаєте першими дізнаватися про зміни в компаніях, з якими співпрацюєте? Скористайтеся можливостями розширеного моніторингу на ІТ-платформі LIGA360. Система надсилатиме сповіщення про нові перевірки, виконавчі провадження чи участь в тендерах. Замовте презентацію LIGA360:Керівник за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини