Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роботодавцям готують нові стимулюючі механізми для працевлаштування осіб з інвалідністю

Реклама

Верховна Рада на засіданні 30 травня ухвалила за основу законопроєкт № 5344-д, який покликаний створити сприятливі умови для працевлаштування осіб з інвалідністю, в тому числі шляхом впровадження стимулюючих механізмів для роботодавців.

Законопроектом пропонується запровадження сплати цільового внеску замість адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу працевлаштування. Внесок буде у меншому розмірі, порівняно із розміром санкцій, але обов'язок із його сплати встановлюється для усіх категорій роботодавців як приватного, так і публічного сектору (більше 8 робітників).

Розмір внеску дорівнюватиме добутку 40 відсотків середньої місячної заробітної плати (винагороди), яку отримують всі працівники платника внеску, та різниці між встановленим нормативом робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю і кількістю робочих місць, на яких фактично працевлаштовані особи з інвалідністю.

Розширюються категорії підприємств, які можуть користуватися фінансовою підтримкою для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом створення підприємств трудової інтеграції та підприємств захищеного працевлаштування.

Зокрема, роботодавці набувають статус підприємства /підприємця трудової інтеграції, якщо вони впродовж 3 місяців підряд працевлаштували осіб з інвалідністю та відповідають наступним критеріям:

1) а) рівень зайнятості осіб з інвалідністю становить 50% і більше від середньооблікової кількості осіб штатного облікового складу за місяць, або б) рівень зайнятості осіб з інвалідністю 1 чи 2 груп становить 30% і більше від середньооблікової кількості осіб штатного облікового складу за місяць.

2) приміщення та робочі місця: а) відповідають вимогам охорони та безпеки праці; б) є доступними для осіб з інвалідністю внаслідок їхнього розумного пристосування, в тому числі через облаштування доступних санітарно-гігієнічних, побутових приміщень загального користування та шляхів їхнього сполучення;

3) у разі потреби особам з інвалідністю забезпечується соціальна послуга персонального асистента, соціальна послуга соціального супроводу на робочому місці, надається невідкладна та спеціалізована медична допомога, консультативно - реабілітаційні послуги;

4) заробітна плата для осіб з інвалідністю перевищує мінімальну заробітну плату.

Підприємства/підприємці трудової інтеграції осіб з інвалідністю отримають право на пільги із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), на отримання позик, поворотної та безповоротної фінансової допомоги, дотацій.

У проекті також встановлюється однакове законодавче зобов'язання з працевлаштування осіб з інвалідністю для роботодавців приватного та публічного секторів.

Передбачається створення спеціального фонду державного бюджету шляхом накопичення внесків роботодавців. Кошти спеціального фонду будуть цільово витрачатися виключно на реалізацію заходів із працевлаштування осіб з інвалідністю. Відповідальність роботодавця за нецільове використання коштів фонду соціального захисту осіб з інвалідністю встановлюється у подвійному розмірі від суми коштів, які були використані не за цільовим призначенням.

У законопроекті послідовно впроваджується підхід до гарантованого для працівника збереження трудових відносин з роботодавцем, де з працівником трапився нещасний випадок на виробництві/професійне захворювання.

Зваживши на успішний досвід європейських країн, законопроектом передбачено обов'язкове надання особам з інвалідністю соціальних послуг (соціального супроводу на робочому місці, персонального асистента, перекладу жестовою мовою та інші), які є складовою процесу працевлаштування таких осіб.

З метою ефективної реалізації мети законопроекту передбачено стимули для залучення до механізму сприяння зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю приватних агенцій працевлаштування.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського огляду та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини