Спілка українських підприємців закликає Кабінет Міністрів відстрочити терміни підвищення ставок податку на додану вартість та акцизів на пальне та відмовитись від їх підвищення з 1 липня. Про це повідомляється на сайті СУП.
На думку Спілки таке рішення є несвоєчасним, не має економічно виправданого ефекту, збільшить собівартість продукції українських виробників та витрати громадян, які підтримують економіку України.
Зазначається, що орієнтовна вартість пального зросте: А95 - на 12 грн за літр, дизель - на 8 грн за літр, газ - на 3 грн. Це навантаження відчують всі виробники та мікро-бізнес, орієнтований на експорт, адже логістичні компанії вимушені будуть підняти ціни на доставку, яка в умовах закритого неба відбувається тільки автотранспортом. Збільшення ПДВ з 7% до 20% та акцизу призведе до додаткових надходжень до бюджету на 8 млрд. грн на місяць, а прямі та непрямі втрати платників податків та споживачів товарів та послуг складуть понад 10 млрд. грн на місяць.
Крім того, у ціну будь-якого продукту закладена вартість енергоносіїв, зокрема, палива. Найбільше така вартість закладена в продуктах харчування, тому підвищення цін на паливо призведе до очікуваного збільшення вартості продуктів щонайменше на 15-20 %.
Підвищення цін на продукти харчування та падіння купівельної спроможності населення призведе до суттєвого скорочення витрат населення на все, що не є товарами першої необхідності. І бізнес постраждає ще і через зменшення попиту на товари та послуги, що, в свою чергу, призведе до скорочень робочих місць та зростання рівня безробіття.
Підвищення ПДВ та акцизів може призвести до збільшення частки нелегального тіньового ринку нафтопродуктів, а бажане наповнення бюджету за рахунок підвищення податків на паливо буде відбуватись лише в короткій та середньостроковій перспективі.
Бізнес-спільнота звертає увагу, що за даними Ukraine Economic Outlook при збереженні 7% ставки ПДВ та вирівнюванні акцизних ставок на бензин, ДП та СПБТ (газ) до €180/тис. л. сума нарахованих податків на ринку пального становитиме близько 86 млрд грн - стільки ж, скільки і при довоєнних акцизах та ПДВ на рівні 20%. Проте рівень ефективних надходжень при збереженні ПДВ на рівні 7% складе 66 млрд грн, що на 40% більше ніж при підвищенні ПДВ до 20%. Розмір тіньового ринку в такому разі становитиме приблизно 4,6 млрд грн з перспективою повного зникнення сегменту «ПДВ скруток» проти 7,5 млрд грн з перспективою подальшого зростання.
Лист с аргументами на користь відтермінування підвищення з 1 липня поточного року ставок ПДВ та акцизів СУП направила голові комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данилу Гетманцеву та Міністру фінансів Сергію Марченку.
Підприємство здійснює обіг підакцизних товарів? Уся інформація знайдеться в LIGA360. Основні документи, ліцензування та дозволи, облік і податки - переходь у потрібний розділ в один клік. Деталі за посиланням.