НКЦПФР завершила розробку законопроєкту про оподаткування криптоактивів та зміни до Закону «Про віртуальні активи». Докладніше про ці документи розповіли Forbes.
Законопроєкт про оподаткування презентують 14 червня. Очікується, що закон ухвалять у вересні, а запрацює він вже з наступного року.
Оновлене законодавство про віртуальні активи матиме такі ключові позиції:
регуляторами ринку виступатимуть НБУ і НКЦПФР;
за видами віртуальні активи розподілятимуться на три категорії: токени електронних грошей, токени з прив'язкою до активів, інші віртуальні активи;
для випуску токенів із прив'язкою до активів на торгах емітент має бути авторизованою у НКЦПФР юридичною особою. Для авторизації потрібно оформити білу книгу (проспект емісії);
ставка оподаткування - 18% з інвестиційного прибутку та військовий збір 1,5%.
Умова для сплати податку - якщо загальний фінансовий результат операцій з інвестактивами має позитивне значення, а отримані внаслідок цих операцій віртуальні активи перебувають у власності платника до 365 днів.
Концепцію оподаткування створено за прикладом моделей західних країн. «Якщо віртуальний актив куплено за 10 000 грн, а продано за 11 000 грн, то оподатковується різниця - 1000 грн», - пояснює член НКЦПФР Юрій Бойко
Текст законопроєкту було напрацьовано спільно з компанією Ernst and Young та фінансовим комітетом Верховної Ради України. Для розробки документу до Консультаційної Ради увійшли також криптобіржі Kuna, WhiteBIT, Binance.
Отримуй актуальну інформацію для збереження бізнесу в умовах війни. Нормативно-правова інформація, щоденні оновлення документів, аналітичних статей та рекомендацій від LIGA ZAKON. Читай за посиланням.