Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці виявили мережу магазинів, у якій видавались підробні фіскальні чеки

Реклама

Державна податкова служба вже неодноразово виявляла випадки використання окремими суб'єктами господарювання програмного забезпечення із спеціальними прихованими функціями, яке дозволяє маніпулювати загальним обсягом проведених розрахункових операцій та спотворювати інформацію в розрахункових документах та фіскальних звітних чеках реєстраторів програмних РРО та РРО.

Так, зокрема у червні співробітники ГУ ДПС у м. Києві виявили мережу магазинів, у якій при продажу товарів за готівку видавалися чеки, що імітують фіскальні, створені за допомогою традиційного РРО із зазначенням всіх необхідних реквізитів оригінальних чеків (фіскальний номер РРО, заводський номер РРО, тощо), що належать зареєстрованому в ДПС РРО. При цьому інформація про такі операції не надсилалась до серверу ДПС.

За результатами проведених фактичних перевірок до правопорушників проведення розрахунків застосовано штрафні санкції у сумі понад 6 млн гривень.

Однак керівники магазинів цієї мережі, ігноруючи попередні приписи податкового органу продовжили протизаконну діяльність.

Тому у серпні 2023 року ГУ ДПС у м. Києві одночасно організувала 57 перевірок за різними адресами, у ході яких підтвердились порушення порядку проведення розрахунків.

За результатами перевірок до суб'єктів господарювання будуть застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі понад 2,3 млн грн, а їх керівники притягнуті до адміністративної відповідальності.

Крім того, за наслідками здійснених контрольно-перевірочних заходів додатково працевлаштовано 325 найманих працівників, що призведе до збільшення щомісячних надходжень від сплати ЄСВ, ПДФО та військового збору у розмірі понад 900 тис. гривень.

На сьогоднішній день у цій мережі припинено практику видачі підробних фіскальних чеків при продажу товарів за готівку, в т. ч. підакцизних, а середньоденний готівковий виторг збільшився майже у 5 разів, що становить додатково 540 млн грн на рік.

За матеріалами ДПС.

Хочете моніторити ділову репутацію своєї компанії чи контрагентів? Спробуйте LIGA360:Compliance. Моніторте згадки про свій бізнес в режимі реального часу, перевіряйте публічний імідж контрагентів. Замовте свою LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини