Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк пом’якшив низку валютних обмежень

Реклама

Національний банк з 16 вересня пом'якшив низку валютних обмежень для покращення роботи готівкового сегменту валютного ринку, збільшення можливостей отримувати реабілітацію за кордоном для воїнів та створення умов для реструктуризації зовнішніх кредитів державними компаніями. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Так, із 16 вересня під час розрахунку обсягу готівкової іноземної валюти, яку банк чи небанківська фінансова установа має змогу продати на валютному ринку, враховуватимуться залишки коштів готівкової іноземної валюти, яка обліковувалася в касі цих установ станом на 13 квітня 2022 року.

Отже, уповноважені установи здійснюватимуть операції з продажу клієнтам іноземної валюти в готівковій формі в межах суми, яка визначається як сума таких складових:

  • сума залишків готівкової іноземної валюти станом на 13 квітня 2022 року;

  • обсяг перевищення купівлі готівкової іноземної валюти над обсягом її продажу за всіма іноземними валютами, що розраховується, починаючи з 13 квітня 2022 року та протягом наступних операційних/робочих днів;

  • 120% від обсягу купівлі безготівкової іноземної валюти у фізичних осіб за всіма іноземними валютами, що розраховується починаючи з 13 квітня 2022 року та протягом наступних операційних/робочих днів.

Сума складових розраховується в доларовому еквіваленті, який обчислюється на підставі офіційного курсу гривні до іноземних валют, установленого НБУ на дату такого розрахунку.

Також, регулятор збільшив перелік медичних послуг, для оплати яких фізичні особи мають змогу переказувати кошти за кордон. До відповідного переліку додано послуги з реабілітації, а також послуги з придбання протезів та їхніх комплектуючих, встановлення, сервісного обслуговування та ремонту протезів.

Крім того, Нацбанк надав можливість державним підприємствам та господарським товариствам (100% акцій яких належать державі) переказувати кошти за кордон з метою виконання зобов'язань перед нерезидентом за кредитом чи позикою, що були реструктуризовані на умовах, погоджених Урядом. Дозволено здійснювати інші платежі, пов'язані з обслуговуванням таких реструктуризованих зобов'язань.

На думку регулятора, такі зміни сприятимуть належному завершенню реструктуризації зовнішньої заборгованості державними установами.

Зазначені пом'якшення, а також низка інших уточнюючих змін унесені постановою правління НБУ від 15 вересня 2023 року № 115, що набирає чинності з 16 вересня 2023 року.

Спробуйте єдиний робочий простір для топ-команди. Рішення LIGA360 дозволяє синхронно бачити показники, що впливають на бізнес: зміни конкурентів, згадки в медіа, зміни законодавства, економічні новини. Побачте свою компанію під кутом 360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини