Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

США запропонували перелік пріоритетних реформ для України

Реклама

Посольство США в Україні оприлюднило заяву щодо запропонованого переліку пріоритетних реформ.

Цей перелік був наданий як основа для консультацій з урядом України та ключовими партнерами в рамках підтримки України та її зусиль з інтеграції в Європу.

Як заявив президент Байден під час зустрічі в Білому домі з президентом Зеленським: «Так само, як ми прагнемо допомогти українському народу захистити себе зараз, ми також прагнемо допомогти йому відновитися і відбудуватися для майбутнього, включаючи підтримку реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією, створення середовища, в якому бізнес зможе процвітати, а американські та європейські компанії захочуть інвестувати».
Раніше "Українська правда" з посиланням на свої джерела повідомляла, що з Білого дому надіслали Києву і партнерам у Координаційній платформі донорів лист з переліком реформ, на які пропонують орієнтуватися у рішеннях про допомогу Україні. 

В документі прописані зміни по пріоритетності їх впровадження: 0-3 місяці, 3-6 місяців, один рік, 18 місяців.

Зокрема вони стосуються функціонування наглядових рад державних підприємств, антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади.

Також пріоритетними протягом року вказані зміни в роботі Міністерства оборони України і усіх силових відомств.

Зокрема, серед запропонованих реформ:

  • Імплементація регламенту REMIT - не пізніше 1 квітня 2024 року.

  • Наглядові ради державних підприємств: ввести по сьомому члену до наглядових рад Укренерго та Нафтогазу; завершити законодавчий процес корпоратизації Енергоатому та обрати незалежну наглядову раду; передача ОГТСУ у власність Міністерства енергетики, прийняття нового статуту компанії та обрання нової незалежної наглядової ради; прийняти закон про корпоративне управління ДП (законопроект 5593-д); обрати та запровадити нову наглядову раду для новоствореного ДК Українська оборонна промисловість (колишній "Укроборонпром") у відповідності до стандартів ОЕСР.

  • Реформування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) відповідно до параметрів структурного критерію МВФ.

  • НАБУ: збільшити кількість слідчих щонайменше на 300 осіб; посилити криміналістичну спроможність НАБУ відповідно до міжнародних стандартів та гарантій; сформувати громадську наглядову раду; надати НАБУ право на прослуховування; зберегти незалежність НАБУ та виключні повноваження щодо розслідування резонансних справ про корупцію.

  • Відновити вимоги до розкриття інформації про активи та фінансову звітність: ухвалити законопроєкт 8071, який відновлює обов'язкове декларування активів для всіх державних службовців та суддів, включаючи всі декларації за 2021 та 2022 роки, щоб сприяти більшій підзвітності. Відновити розкриття інформації про фінансову діяльність політичних партій. Спростити систему декларування активів шляхом об'єднання з іншими базами даних та реєстрами відповідно до юридичних зобов'язань публічних службовців подавати правдиві та своєчасні декларації.

  • Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК): забезпечити незалежний, прозорий, конкурентний та своєчасний відбір нового голови НАЗК на основі перевірки його незалежності, компетентності та доброчесності відповідно до стандартів ОЕСР.

  • Завершити перезапуск Вищої ради правосуддя (ВРП): створити Службу дисциплінарних інспекторів за безпосередньої та конструктивної участі незалежних експертів, забезпечивши добір висококваліфікованих інспекторів, доброчесних, професійних та з належною винагородою, а також відновити дисциплінарну функцію ВРП (законопроекти 9261 та 9483) тощо

Нагадаємо, Україна та США підписали меморандум для забезпечення стійкості енергосистеми України.

А ваша топ-команда є поінформованою? Дашборд у LIGA360 - прозоре та актуальне джерело даних. Стежте за новинами, медіа-активністю конкурентів та правовою інформацією на єдиному ресурсі. Дізнайтеся про переваги корпоративного рішення LIGA360 за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини