Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт № 10166, яким пропонується запровадити спеціальний режим оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності.
Скористатися таким режимом зможуть фізичні особи, які не є самозайнятими і відповідають низці критеріїв (зокрема, щодо відсутності працівників, видів діяльності тощо).
Як пояснив один з авторів законопроєкту народний депутат Ярослав Железняк, йдеться про спрощені умови для легалізації понад 500 тисяч зайнятих осіб (кур'єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів - всього 20 видів діяльності) та визначення юридичної площини для діяльності онлайн-платформ.
Ваш бізнес бачитиме на 360! Топ-команди шукають інформацію для ухвалення рішень у LIGA360. Замовте презентацію, щоб дізнатися більше.
Так, проєктом закону, зокрема пропонується:
встановити, що доходи, отримані фізичною особою в рамках спеціального режиму, оподатковуються за ставкою 6%, якщо сума отриманого доходу протягом року не перевищує 153 розмірів мінімальної заробітної плати, а у разі перевищення такої суми - застосовується ставка 18% до суми перевищення;
визначити поняття «оператор цифрової платформи», а також покласти на нього обов'язок щодо надання контролюючому органу інформації про суми доходів, отримані з використанням цифрової платформи фізичними особами, які повідомили оператора цифрової платформи про застосування спеціального режиму;
визначити новий об'єкт оподаткування у вигляді доходу фізичної особи, отриманого від здійснення окремих видів діяльності, а також передбачити, що податкове зобов'язання за таким об'єктом визначається контролюючим органом у спеціально встановленому порядку;
встановити, що фізична особа, яка застосовує спеціальний режим, має право відкрити спеціальний рахунок виключно в одному самостійно обраному нею банку;
передбачити, що під час зарахування коштів на спеціальний рахунок фізичної особи, яка застосовує спеціальний режим, банк зобов'язаний здійснювати передавторизацію операції зі сплати податку за рахунок таких коштів. Банк завершує операцію зі сплати податку у день граничного строку сплати податку за відсутності факту надходження від фізичної особи, яка застосовує спеціальний режим оподаткування доходів, повідомлення про оскарження податкового повідомлення-рішення контролюючого органу;
визначити, що для фізичної особи, яка застосовує спеціальний режим оподаткування, податкове зобов'язання визначається контролюючим органом з використанням даних РРО (крім тих фізичних осіб, які провадять діяльність виключно через співпрацю з цифровими платформами) та/або операторів цифрових платформ;
передбачити, що особа, яка застосовує спеціальний режим оподаткування, здійснює усі розрахунки виключно за допомогою РРО та/або ПРРО незалежно від способу розрахунків відповідно до Закону про РРО.
Ярослав Железняк назвав переваги цього законопроєкту.
На його думку, перевагами для держави є додаткові надходження в бюджет, створення можливості сплачувати податки для понад 500 тисяч зайнятих осіб і зрозумілі умови діяльності "операторів цифрових платформ".
Для громадян переваги полягають у спрощенні та автоматизації обліку, низькому податку - 6%. Крім того, цій категорії не потрібно реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність.
Він додав, що саме завдяки платформам, які надаватимуть податковій дані про доходи таких самозайнятих осіб, буде вирішено одну з найболючіших проблем - облік готівкових надходжень. "Це детінізація економіки та суттєвий крок вперед у діджиталізації податків", - наголосив народний депутат.
Як підприємцю самостійно орієнтуватися в законодавстві? Усі роз'яснення доступні в системі LIGA360:Підприємець. А ще система миттєво направлятиме сповіщення про зміни законодавства. Деталі за посиланням.