Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Раді пропонують заборонити продаж "1С" та іншого російського ПЗ

Реклама

Депутати пропонують заборонити на території Україні продаж програмного забезпечення, при створенні якого було використано програмний код написаний мовою країни агресора. Відповідний законопроєкт № 10186 зареєстровано 24.10.2023 року.

Ключовими цілями законопроєкту є унеможливлення обходу санкцій та пришвидшення подолання тотальної залежності від програмних продуктів при створенні яких було використано програмний код написаний мовою країни агресора, а також перехід на інші українські чи міжнародні альтернативні програмні рішення.

У пояснювальній записці зазначено, що попри існуючу заборону продажу нових продуктів «1С» суб'єкти господарювання продовжують використовувати російський «1C» та його аналоги. В Україні зберіглося їх домінуюче становище на ринку, а це понад 80% бізнесу. У зв'язку з чим, пропонується заборонити на території Україні продаж відповідного програмного забезпечення та передбачити відповідальність за порушення встановленої заборони. Одночасно підприємствам (крім державних та комунальних) дадуть можливість подальшого функціонального використання вже придбаних на законних підставах програмних продуктів.

Зокрема, передбачено:

- заборонити, на території Україні, продаж програмного забезпечення (електронні поставки), при створенні якого було використано програмний код написаний мовою країни агресора;

- встановити відповідальність за порушення заборони, щодо продажу програмного продукту для податкового та бухгалтерського обліку, при створенні якого було використано програмний код написаний мовою країни агресора у вигляді штрафу в розмірі 1000 мінімальних заробітних плат (6 700 000 грн станом на 2023 рік). За повторні порушення - в розмірі 2000 мінімальних заробітних плат (13 400 000 грн станом на 2023 рік).

- встановити можливість подальшого функціонального використання на законних підставах підприємствами (крім державних та комунальних) придбаних, до набрання чинності запропонованих законодавчих змін, програмних продуктів, при створенні яких було використано програмний код написаний мовою країни агресора.

Отримуй актуальну інформацію для збереження бізнесу в умовах війни. Нормативно-правова інформація, щоденні оновлення документів, аналітичних статей та рекомендацій від LIGA ZAKON. Читай за посиланням. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини