Національний банк розробив зміни до регулювання діяльності фінансових компаній з надання гарантій.
Для забезпечення платоспроможності небанківських гарантів та мінімізації ризиків у їх діяльності в проєкті пропонується встановити:
пруденційну вимогу щодо утримання небанківським гарантом не менше 50 відсотків від мінімального розміру власного капіталу у високоліквідних активах (грошових коштах, державних облігаціях та/або в інших активах, які належать до високоліквідних);
пруденційні нормативи достатності (адекватності) капіталу (Н1), максимального ризику на одну особу або групу пов?язаних осіб (Н2), запасу ліквідності (Н3);
механізм включення субординованого боргу до регулятивного капіталу для цілей виконання нормативів Н1 та Н2;
обов'язки небанківського гаранта стосовно щоденного розрахунку та виконання пруденційних вимог і нормативів, а також інформування Національного банку про їх порушення.
Для виконання нормативного значення Н1 не менше 10 відсотків буде запроваджено перехідний період до 1 квітня 2024 року. З цієї ж дати діятиме пруденційна вимога щодо утримання високоліквідних активів не менше 50 відсотків від мінімального розміру власного капіталу.
Очікується, що зміни наберуть чинності з 1 січня 2024 року. Водночас буде визнано таким, що втратило чинність, Положення про обов'язкові фінансові нормативи та вимоги, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами фінансових установ, що отримали ліцензію на здійснення господарської діяльності з надання гарантій та поручительств, затверджене розпорядженням Нацкомфінпослуг від 30.05.2019 № 980.
Бізнес не встигає за сучасним ритмом? Автоматизуйте роботу з LIGA360. Моніторте зміни воєнного стану, правові новації, свіжі судові кейси та діяльність ваших контрагентів. Замовте презентацію LIGA360 для своєї компанії прямо сьогодні.