Міжнародні інституції, що займаються страхуванням військових ризиків MIGA та DFC близькі до фіналізації ще шести українських проєктів. Про це в інтерв'ю Forbes розповіла Міністерка економіки Юлія Свириденко.
"MIGA застрахувала один проєкт і в планах ще два. У DFC - чотири проєкти. Вони вже на фінальній стадії. Ми не можемо озвучувати умови угод до їх завершення. Але це співставне фінансування щодо вже реалізованого проєкту", - розповіла Свириденко.
Нагадаємо, MIGA надало перші інвестиційні гарантії для приватних інвесторів. Виділено страхування на суму до 9,1 мільйона доларів для проєкту M10 Industrial Park у Львові.
Також Юлія Свириденко повідомила, що Європейський банк реконструкції та розвитку працює над створенням спецфонду страхування майна в дорозі та на складах від воєнних ризиків. Наразі вісім донорів підтвердили свою участь на суму близько €200 млн.
Міністерка попередила, що проєкти страхування ризиків у MIGA та DFC передбачають складні процедури due diligence. Зокрема йдеться про наявність аудитованої звітності за міжнародними стандартами, ESG-звітності та аналізу бізнес-планів. Також кількість використаного фінансування залежить від наявності у бізнесу готових проєктів. Не всі проєкти проходять внутрішній комплаєнс.
Покриття щодо військових ризиків для своїх компаній надають експортно-кредитні агентства Франції, Британії, Італії, Німеччини, Швеції, Іспанії, Австрії, Данії, Ізраїлю, Нідерландів, Польщі.
Для створення схожого механізму для українських інвесторів потрібні зміни до законодавства. У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт №9015, який розширює мандат українського Експортно-кредитного агентства (ЕКА) на страхування військових ризиків.
Спробуйте рішення для комплаєнс-контролю в Україні. LIGA360 надає повноту інформації для AML/KYC перевірок та процедури due dilligence. Верифікуйте контрагентів, оцінюйте санкційні та корупційні ризики щодо них. Замовте за посиланням.