Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Рада спростила порядок ввезення гуманітарної допомоги

Реклама

Верховна Рада на засіданні 8 листопада ухвалила у цілому законопроєкт № 9111 щодо спрощення порядку ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

Ним, зокрема на законодавчому запроваджується електронна система обліку гуманітарної допомоги. Відповідна платформа вже розроблена та тестується з 1 листопада. Детальніше про неї читайте тут.

Також Законом розширюється перелік отримувачів гуманітарної допомоги.

Раніше це могли бути зареєстровані в Україні благодійні фонди та громадські організації з визначеними напрямками статутної діяльності. Тепер до переліку додаються іноземні благодійні організації, представництва яких акредитовані в Україні. Також отримувачами можуть бути неприбуткові державні та комунальні установи, органи місцевого самоврядування, надавачі соціальних послуг.

У міністерстві звертають увагу, що придбані благодійними організаціями за кордоном товари, які при ввезені в Україну задекларовані як гуманітарна допомога, згідно з новим Законом, можуть бути визнані гуманітаркою. Ключової умовою є їх безоплатна передача набувачам протягом 90 днів з дати перетину митного кордону.

До прикладу, це спростить ввезення та облік дронів, турнікетів та інших товарів, які в Україні передаються безоплатно, а за кордоном купуються. Раніше гуманітарною допомогою могли визнаватись лише ті товари, що були безоплатно отримані від донора.

Крім того, цим Законом:

  • урегульовано порядок зміни отримувача та набувача гуманітарної допомоги, перерозподілу та повернення донору гуманітарної допомоги;

  • передбачено можливість передавати транспортні засоби військовим як фізичним особам (набувачам) у якості гуманітарної допомоги;

  • до запровадження в дію електронної системи обліку гуманітарної допомоги норму щодо подання щомісячних звітів призупинено.

Нагадуємо, 5 вересня Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану», відповідно до якої з 1 грудня змінюються правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги. Детальніше про ці зміни читайте тут.

Як швидко аналізувати великі масиви законодавчої інформації? З рішенням LIGA360 PRO. Легко знайдіть пов'язану аналітику, НПА, судову практику для будь-якого документа. Більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини