Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада підтримала збільшення штату НАБУ та перевірку майна чиновників, придбане до держслужби

Реклама

Рада на засіданні 8 грудня підтримала в цілому законопроєкти про приведення законодавства щодо запобігання корупції у відповідність до висновків Європейської Комісії.

Європейська Комісія у Звіті щодо України від 8 листопада 2023 року звернула увагу на необхідність скасування обмежень повноважень НАЗК стосовно продовження перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та щодо перевірки майна, набутого декларантами до призначення на посаду державної служби.

Сьогодні Верховна Рада ухвалила в цілому відповідний законопроєкт №10262, яким пропонується внести наступні зміни до Закону про запобігання корупції:

  • виключити частину сьому статті 51-1 Закону, яка передбачає, що під час проведення повної перевірки декларації Національне агентство не здійснює перевірку підстав набуття об'єктів нерухомості і транспортних засобів, набутих суб'єктом декларування або членом його сім'ї у власність до дня обрання (призначення) особи на посаду, у зв'язку з перебуванням на якій в особи вперше виник обов'язок подання декларації;

  • частину п'яту статті 51-3 Закону викласти в новій редакції, згідно з якою повна перевірка декларації проводиться в частині об'єктів декларування, не охоплених повною перевіркою декларацій відповідного суб'єкта декларування за попередні періоди, крім випадків, коли Національне агентство отримало нову інформацію щодо об'єкта, який перевірявся, або якщо наявні нові джерела інформації, що не були відомі чи не були доступні Національному агентству під час проведення попередньої повної перевірки.

Також прийнято в цілому ще один законопроєкт №10203-1, який передбачає поетапне збільшення кількості співробітників НАБУ на 300 осіб - з 700 до 1000 осіб, передбачивши, зокрема, збільшення кількості осіб начальницького складу з 500 до 750 осіб.

Це дозволить посилити інституційну та операційну незалежність НАБУ.

Збільшення чисельності співробітників пропонується здійснювати поетапно:

  • з 1 січня 2024 року - на 100 осіб, з них 10 осіб - державні службовці;

  • з 1 січня 2025 року - на 100 осіб, з них 20 осіб - державні службовці;

  • з 1 січня 2026 року - на 100 осіб, з них 20 осіб - державні службовці.

Як державному службовцю зручно ознайомитись із правовою картиною дня та контролювати зміни? LIGA360:Органи влади надасть інструменти для моніторингу законодавства та судової практики, дозволить автоматично аналізувати великі обсяги документів. Більше переваг за посиланням.  

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини