Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЄС може врахувати позицію польських фермерів у оновленій торговій угоді з Україною

Реклама

Є попереднє рішення Єврокомісії продовжити торговельну угоду між Україною та ЄС до 6 червня 2025 року, яка буде більш сприятливою для польських фермерів, повідомили RMF FM. 

Остаточне рішення буде прийнято в середу Колегією комісарів ЄС.

Новий проект угоди передбачає в основному кількісні обмеження на три чутливі продукти: український цукор, м'ясо птиці та яйця, чого немає в чинній угоді. З самого початку міністр сільського господарства Чеслав Сєкерський і комісар ЄС з питань сільського господарства Януш Войцеховський просили квоти на ці продукти, але їм заперечував комісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс. 

Польський комісар хоче в середу спробувати запропонувати більш сприятливий базовий період, який використовуватиметься для розрахунку обсягу квот для трьох згаданих позицій. Він хоче, щоб у розрахунках враховували середнє значення за останні три роки - тобто дозволений імпорт цієї продукції з України повинен бути меншим. Проте пропозиція, яка зараз «на столі», передбачає період із середини 2022 до середини 2023 року, коли український експорт цукру та м'яса птиці вже значно зріс. Ця пропозиція передбачає з червня 2025 року збільшення обсягів українського цукру, птиці та яєць.

Також проект угоди Україна-ЄС передбачає дві захисні статті: одну звичайну та іншу для раптових потрясінь на ринку. Коли виникають перебої через український імпорт, наприклад зерна, таке аварійне гальмо може бути активовано за запитом навіть однієї країни. Рішення про припинення такого надлишкового імпорту також будуть прийматися швидше, ніж зараз, оскільки їх прийматиме Єврокомісія, а не всі країни ЄС.

Бізнес не встигає за сучасним ритмом? Автоматизуйте роботу з LIGA360. Моніторте зміни воєнного стану, правові новації, свіжі судові кейси та діяльність ваших контрагентів. Замовте презентацію LIGA360 для своєї компанії прямо сьогодні. 

Нагадаємо, Єврокомісія готує проєкт про продовження на рік безмитного режиму для експорту з України

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини