Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес обговорив з Гетманцевим актуальні податкові питання

Реклама

Податковий комітет Європейської Бізнес Асоціації 9 лютого провів зустріч Данилом Гетманцевим, Головою Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики. Під час зустрічі було обговорено низку актуальних для бізнесу податкових питань:

Реформування системи оподаткування персональних доходів. Прогресивна шкала ПДФО. Оподаткування домогосподарств

На переконання пана Гетманцева, прогресивна шкала оподаткування - це економічно обґрунтований підхід, що відповідає практиці європейських країн, та був відображений у Національній стратегії доходів до 2030 року. Водночас застосування прогресивної шкали ускладнює адміністрування та вимагає загального декларування. До того ж, обговорювати це питання варто в контексті ширшого реформування системи оподаткування доходів та після завершення першого етапу НСД (який охоплює 2024-25 рік): реформування фіскальних органів, підвищення якості адміністрування та довіри платників.

Перед змінами системи оподаткування мають відбутися зміни в контексті диджиталізації та підвищення довіри до податкових органів. Наразі, як повідомив пан Гетманцев, зарано обговорювати рівень ставок та градації шкали, до цього питання законодавці повернуться пізніше. Ймовірно після війни.

Питання оподаткування домогосподарств найближчим часом не буде розглядатись, адже така концепція суперечить нашим зобов'язанням перед міжнародними партнерами. У законопроєкті № 10166 про оподаткування самозайнятих осіб також поки мало шансів для подальшого руху з тієї ж причини, адже цей проект передбачає надання певних пільг і буде розглянутий в контексті реформи оподаткування доходів. Тож в цьому році немає перспектив для його прийняття.

Законопроєкти № 10168-2 та № 10169-2

Наразі триває підготовка законопроєктів № 10168-2 та № 10169-2 (вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів) до другого читання. Як повідомив пан Гетманцев, система електронного адміністрування ПДВ відслідковуватиме походження товарів для цілей здійснення експорту. Водночас було вирішено відмовитися від прив'язки відшкодування ПДВ до факту повернення валютної виручки. Це питання ще дискутується на рівні Уряду. Питання, пов'язані із форвардними контрактами ще доопрацьовується з майбутнім залученням бізнесу до обговорень фінальних пропозицій.

Законопроєкт № 10346

Бізнес озвучив стурбованість певними нормами законопроєкту, зокрема підставами для анулювання ліцензії. У компаній є перестороги, що внесення таких підстав як встановлення контролюючими органами факту відсутності ліцензіата за місцезнаходженням, недопуску до перевірки, продажу алкоголю за відсутності акцизної марки на 1 пляшці / з порваною акцизною маркою на 1 пляшці, може потенційно бути використано для тиску на бізнес.

Законопроєкт № 8137 про КІК

Данило Гетманцев погодився з необхідністю перенесення терміну подання податкової звітності за 2023 рік по КІК на 2025 рік. У зв'язку з наближенням терміну подання податкової звітності по КІК (для юридичних осіб - контролерів до 1 березня 2024 року, а для фізичних осіб - контролерів до 1 травня 2024 року), а при цьому деякі положення проєкту досі не погоджені Міністерством фінансів - необхідно знайти можливість законодавчо врегулювати цю проблему в найкоротший термін.

Закон № 3173-ІХ 

Також було домовлено, що Данило Гетманцев звернеться до відповідних органів щодо причин невиконання строків підготовки проектів актів та виконання інших завдань, необхідних для забезпечення реалізації Закону. Зокрема йдеться про вимоги до технічного обладнання, які повинні бути опубліковані завчасно. Оскільки це обладнання потрібно завозити з-за кордону, пройти його сертифікацію, атестацію - а це строки, налаштування спеціалістами, яких нема в Україні і т.д.

Бізнес не встигає за сучасним ритмом? Автоматизуйте роботу з LIGA360. Моніторте зміни воєнного стану, правові новації, свіжі судові кейси та діяльність ваших контрагентів. Замовте презентацію LIGA360 для своєї компанії прямо сьогодні. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини