Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Змінено строки зберігання бухгалтерських і фінансових документів

Реклама

10 лютого 2024 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції від 04.01.2024 № 40/5, яким внесено зміни до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів.

Зазначений Перелік визначає строки зберігання відповідних документів.

З урахуванням змін строки зберігання документів, що зазначаються у цьому Переліку та регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, відтепер застосовуються фізичними особами - підприємцями, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин (раніше це було добровільним для ФОП).

При цьому строк зберігання для документів та інформації, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, для ФОП встановлюється Податковим кодексом та становить 3 роки.

Також Переліком визначено, що строки зберігання первинних документів, регістрів бухобліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, внесків, інших обов'язкових платежів, розраховуються з дня подання податкової чи іншої звітності, для складення якої використовуються зазначені документи та/або інформація, а в разі її неподання - з передбаченого ПК граничного строку подання такої звітності.

Як підприємцю самостійно орієнтуватися в законодавстві? Усі роз'яснення доступні в системі LIGA360:Підприємець. А ще система миттєво направлятиме сповіщення про зміни законодавства. Деталі за посиланням.

Крім того, змінилися і строки зберігання окремих конкретних документів, які стосуються фінансово-господарської діяльності. Такий строк було збільшено з 1 або 3 років до 5.

Водночас для таких документів встановлено застереження:

  • документи, пов'язані з предметом податкової перевірки, інспектування (ревізії) органу державного фінансового контролю та/або адміністративним чи судовим оскарженням прийнятого за її (його) результатами рішення, зберігаються не менше встановленого мінімального строку та протягом одного року після закінчення передбаченого законом строку для судового оскарження такого рішення, а у разі такого оскарження - протягом одного року з дня набрання законної сили судовим рішенням, яким закінчено розгляд справи, а у разі оскарження такого судового рішення - протягом трьох місяців з дня набрання законної сили остаточним судовим рішенням, подальше оскарження якого неможливе;

  • документи, щодо яких сплинув мінімальний строк зберігання, що стосуються звітних періодів, за які більше не може проводитись податкова перевірка, інспектування (ревізія), підлягають знищенню (крім тих, що можуть бути використані для документального забезпечення процесу відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії російської федерації та тимчасової окупації);

  • документи та інформація, на які поширюються вимоги статей 39 і 39-2 ПК, зберігаються не менше 7 років.

За матеріалами ДПС.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини