Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Мінфін розпочав підготовку нового Митного кодексу

Реклама

В Уряді розпочали підготовку нового Митного кодексу на основі Митного кодексу ЄС. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«У Києві відбулася стартова зустріч керівництва Мінфіну та Держмитслужби з менеджментом Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM) та представниками Команди підтримки реформ Мінфіну щодо розробки нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС. Розробка документу спрямована на виконання вимог до України як країни-кандидатки на вступ до ЄС», - зазначається у повідомленні.

За словами заступника Міністра фінансів Юрія Драганчука, наказом Мінфіну (від 29 лютого 2024 року № 100- ред.) для організації підготовки проєкту нового Митного кодексу України, зокрема, створено експертні команди, до складу яких увійшли представники Мінфіну, Держмитслужби та експерти проектів, фінансованих ЄС: Команди підтримки реформ Мінфіну та Держмитслужби, а також Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM).

Перед командами поставлено завдання підготувати на основі Митного кодексу ЄС базовий проект нового Митного кодексу України для його подальшого обговорення із залученням ширшого кола експертів, представників громадськості та бізнесу.

«Одним із ключових завдань сучасної митниці є сприяння міжнародній торгівлі. Наближення до європейських практик спрощення митних формальностей і скорочення часу оформлення товарів сприятиме інтенсифікації експортно-імпортних операцій на українському кордоні. Це основні напрями, над якими ми будемо працювати під час розробки положень нового Митного кодексу. Тому ми розраховуємо на підтримку європейських партнерів», - зазначив в.о. Голови Держмитслужби Сергій Звягінцев.

«Якщо ми дивимося в горизонт Україна у Євросоюзі-2030, у нас є коридор для розробки нового Митного кодексу України із запасом часу до шести місяців. У 2027 році мінімум рік мають застосовуватись у повному обсязі європейські митні правила на національному рівні. Тобто починаючи з 2027 мають набрати чинності всі підзаконні акти. Прийняття цих актів - це 2026-й рік, бо ми розуміємо, який це обсяг нормативного регулювання. Щоб написати підзаконні акти у 2026-му, у 2025-му має бути прийнятий новий Митний кодекс», - пояснив директор Департаменту митної політики Мінфіну Олександр Москаленко, якого призначено координатором від Мінфіну.

Координатором від Держмитслужби призначено заступника голови ДМСУ Владислава Суворова.

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини