Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Google вносить зміни для користувачів і розробників додатків через новий закон ЄС

Реклама

Google опублікував зміни в результатах пошуку та нові інструменти для розробників додатків для просування своїх продуктів у рамках дотримання Закону про цифрові ринки ЄС, повідомляє Reuters.

У січні компанія оголосила про деякі зміни, які стосуються лише користувачів у Європі, і згодом змінила деякі з них у відповідь на відгуки антимонопольних органів ЄС, користувачів і розробників програм.

Зміни в результатах пошуку означають, що великі посередники та агрегатори отримають більше трафіку, а готелі, авіакомпанії, продавці та ресторани отримають менше.

Від користувачів запитуватимуть їхню згоду, щоб дозволити Google надавати їхні дані в продуктах і службах Google.

Розробники додатків зможуть використовувати альтернативні системи виставлення рахунків, а не лише від Google Play, тоді як нова програма дозволить їм напряму спрямовувати європейських користувачів за межі програми для просування своїх продуктів.

Цього тижня Google також запустить програмне забезпечення для перенесення даних у Європі, що полегшить розробникам переміщення даних користувачів у сторонні програми чи служби.

Як повідомляє Euronews, 7 березня набуває чинності Закон про цифрові ринки. Це означає, що технологічні компанії (зокрема, Alphabet, Amazon , Apple , ByteDance, Meta та Microsoft ) повинні його повністю дотримуватися. Технологічні гіганти вже адаптували свої моделі до нового закону, наприклад Google , який дозволяє користувачам ЄС вибирати, які служби ділитимуться їхніми даними, тоді як Apple видалила деякі програми для для користувачів у ЄС, стверджуючи, що хотіла уникнути інтеграції громіздкої архітектури до забезпечення відповідності DMA.

Новий Закон про цифрові ринки (DMA) визначає компанії з більш ніж 45 мільйонами щомісячних активних користувачів і ринковою капіталізацією 75 мільярдів євро (81 мільярд доларів США) як "воротарів", що надають основні послуги платформи для бізнес-користувачів. Починаючи з 7 березня, такі компанії зобов'язані забезпечити взаємодію своїх додатків для обміну повідомленнями з конкурентами та дозволити користувачам вирішувати, які програми попередньо встановлювати на своїх пристроях, серед інших зобов'язань. Їм не дозволяється надавати перевагу власним сервісам над сервісами конкурентів або перешкоджати користувачам видаляти попередньо встановлене програмне забезпечення чи додатки, зазначає Reuters.

Читайте також:

Нові акти про цифрові послуги та ринки - що важливо знати

Закон ЄС про цифрові ринки в комплаєнс діяльності

Спробуйте перше рішення для комплаєнс-контролю в Україні. LIGA360 надає повноту інформації для AML/KYC перевірок та процедури due dilligence. Верифікуйте контрагентів, оцінюйте санкційні та корупційні ризики щодо них. Замовте за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини