ЄС висунула нову, першу в історії Європейську оборонно-промислову стратегію, повідомила Єврокомісія.
"Вона визначає чітке, довгострокове бачення досягнення готовності оборонної промисловості в Європейському Союзі. Ми повинні мати готові оборонні системи та обладнання, коли вони знадобляться, і в необхідних кількостях", - йдеться в повідомленні.
Стратегія визначає кілька нових заходів для досягнення цієї мети:
заохочення країн ЄС інвестувати більше, краще, разом і по-європейськи. Цьому сприятимуть нові програми купівлі та легшої співпраці на європейському рівні.
зробити європейську оборонну промисловість сильнішою, чутливішою та інноваційнішою. Також буде вжито заходів для підтримки досліджень, збільшення інвестицій і роботи над проблемами вздовж ланцюгів поставок. У рамках цього в Києві відкриється Офіс оборонних інновацій.
фінансування підготовки оборонної промисловості через нову Європейську програму оборонної промисловості вартістю 1,5 мільярда євро та обговорення оборонних потреб для наступного довгострокового бюджету ЄС
об'єднавшись із партнерами по всьому світу - Україна, наприклад, зможе брати участь у програмах оборонної промисловості ЄС.
У Стратегії також визначено низку цілей. До 2030 року країни ЄС повинні:
спільними зусиллями купувати щонайменше 40% оборонного обладнання;
витрачати принаймні половину свого оборонного бюджету на продукцію, вироблену в Європі;
торгувати принаймні 35% оборонних товарів між країнами ЄС замість інших країн.
Це допоможе зробити ЄС безпечнішим і стійкішим. Це принесе користь не лише ЄС, а й ключовим союзникам, включаючи НАТО та Україну.
Отримуй актуальну інформацію для збереження бізнесу в умовах війни. Нормативно-правова інформація, щоденні оновлення документів, аналітичних статей та рекомендацій від LIGA ZAKON. Читай за посиланням.