Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

"Київміськбуд" планує з літа 2024 року розпочати поетапне розморожування проєктів Новини компаній

Реклама

Будівельна компанія "Київміськбуд" провела аналіз проєктів, і за умови затвердження Київрадою механізмів і джерел фінансування, починаючи з третього кварталу 2024 року, планує їх поетапне розморожування. Про це повідомив голова правління - президент ХК "Київміськбуд" Василь Олійник на засіданні тимчасової комісії з вирішення проблемних питань, пов'язаних із діяльністю ПрАТ "ХК "Київміськбуд", передає «Інтерфакс-Україна».

"За ці півтора місяця (після призначення Олійника на посаду - ред.) нам вдалось оглянути всі будівельні адреси - їх у нас 25, загальним складом понад 120 будинків, проаналізувати стан справ у компанії та спільно з командою визначити напрями, за якими плануємо рухатися, щоб стабілізувати "Київміськбуд". Було виконано фізичні обміри всіх обсягів робіт, що дає можливість планування. Перед нами стоять завдання-виклики, серед яких пріоритетним є пошук джерел фінансування", - повідомив голова правління компанії.

За його словами, реальний план стабілізації "Київміськбуду" залежатиме від обсягу залучених коштів.

Олійник уточнив, що прораховуються кілька варіантів. Зокрема, співпраця з комунальним підприємством "Житло-інвест", яке може придбати певну кількість квартир під програму "Оренда з викупом". Згідно з аналізом, наявний обсяг квартир у добудованих об'єктах дає змогу залучити близько 500 млн грн.

Крім того, пропонується передати місту кілька добудованих і введених в експлуатацію дитсадків. Оскільки вони будувалися раніше, ці будівлі потрібно адаптувати під підвищені вимоги безпеки. Якщо місто погодиться викупити ці дитсадки після дообладнання сховищ, це зможе дати "Київміськбуду" ще 200-300 млн грн на добудову об'єктів.

Водночас цієї суми (700-800 млн грн) вистачить тільки на перезапуск кількох майданчиків. Для повноцінного розморожування об'єктів потрібно близько 2 млрд грн на рік, а загалом, як і озвучувалося раніше, - близько 4 млрд грн у 2024-2025 рр.

"Ми проводимо переговори з державними банками - Укргазбанком і Сенсом - щодо кредитування під державні гарантії та заставне майно. Ключовим може стати збільшення статутного капіталу "Київміськбуду", якщо депутати Київради це питання підтримають, що стало би реальною допомогою зараз", - поінформував Олійник.

Він додав, що сьогодні кожен місяць простою коштує компанії близько 10 млн грн (стабілізація об'єктів, податки тощо).

За словами голови правління "Київміськбуд", за умови акумуляції необхідного фінансування поетапний, починаючи з п'яти, запуск усіх об'єктів можливий із літа 2024 року.

Не крокуй із зав'язаними очима в конкурентному бізнес-середовищі. LIGA360 аналізує медіа, законодавче поле й надійність контрагентів, щоб компанії завжди ухвалювали інформовані рішення. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини