З 10 квітня Уряд запустив нові грантові програми для ветеранів на старт або розвиток власного бізнесу.
Програмами передбачено надання грантів:
250 тис грн - для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
500 тис грн - для дружини/чоловіка учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць;
1 млн грн - для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.
Заявки на отримання гранту потрібно подавати через портал Дія.
Гранти на 500 тис грн та 1 млн грн надаватимуться за умови співфінансування з отримувачем - 30% коштів має вкласти в свою справу отримувач гранту, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.
Грантові кошти підприємець може використати на придбання обладнання, сировини, матеріалів, оренду приміщення та транспортних засобів, необхідних для реалізації свого бізнес-проекту, закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, оплату послуг з маркетингу та реклами.
Хто може подати заяву про отримання гранту?
Грантова програма створена для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків.
Грант може отримати ФОП або фізична особа, яка планує відкрити власний бізнес. Участь у грантовій програмі неможлива для тих, хто:
перебувають і ведуть діяльність на окупованій території, в росії або білорусі;
перебувають під санкціями;
мають відкриті провадження у справі про банкрутство;
зареєстровані як кредитні або страхові організації, інвестиційні або недержавні пенсійні фонди, учасники ринку цінних паперів та ломбарди;
займаються обміном валют, виробництвом або виготовленням зброї, алкоголю чи тютюнових виробів;
притягнені до кримінальної відповідальності через корупцію;
мають державну заборгованість.
Чи виникають зобов'язання перед державою в разі отримання гранту?
У разі отримання гранту ви маєте:
створити кількість робочих місць, що відповідає розміру гранту;
провадити діяльність не менше 3 років;
сплачувати податки.
Важливо: робочі місця потрібно створити протягом 6 місяців з моменту отримання коштів і підписати з працівниками контракт мінімум на 2 роки.
Чи оподатковується грантова допомога від держави?
Ні. Гранти не оподатковуються. Сплачувати податки за нього не потрібно.
Не гадай, а знай точні відповіді! LIGA360:Підприємець надасть всю інформацію із законодавчого та новинного поля, довідкову інформацію та реєстраційні дані компаній. Дізнайся більше переваг за посиланням.
Важливо! Перелік надавачів бюджетних грантів визначає Кабмін. На цей час у чинному Переліку № 867 значиться тільки два надавачі:
1) Український культурний фонд;
2) Фонд розвитку підприємництва.
У статті "Гранти на власний бізнес учасникам бойових дій: умови надання" зазначено, що відповідно до п. 1 Порядку № 738 джерелами фінансування надання грантів отримувачам є кошти:
1) Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за таким напрямом видатків, як мікрогранти на створення або розвиток власного бізнесу з метою сприяння зайнятості населення;
2) державного бюджету, що надходять на рахунок "Фонд підтримки малого та середнього бізнесу" Мінекономіки, відкритий у Національному банку, на який зараховують добровільні внески (благодійні пожертви) від фізичних і юридичних осіб приватного та/або публічного права в національній та іноземній валюті.
Оскільки цих надавачів не вказано в Переліку № 867, то гранти, надавані відповідно до Порядку № 738, для цілей оподаткування не вважаються бюджетними. Детальніше читайте у статті "Гранти на власний бізнес учасникам бойових дій: оподаткування".