У Південно-східному міжрегіональному управлінні Держпраці пояснили, чи може директор підприємства з власної ініціативи встановити собі режим неповного робочого часу.
Так, для керівництва господарською діяльністю організації власник (власники) або уповноважений ним орган призначає керівника, з яким укладається договір або контракт, де визначаються строк найму, права, обов'язки та відповідальність керівника, умови його матеріального забезпечення умови звільнення його з посади і інші умови найму за погодженням сторін.
Якщо установчими документами, трудовим договором або контрактом з керівником не визначено особливий порядок погодження питання щодо встановлення йому неповного робочого часу, трудовий договір або контракт не укладався, керуватися необхідно нормами статті 56 КЗпП, якими визначено: як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень може встановлюватись за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом, тобто за угодою сторін, що уклали трудовий договір.
Враховуючи викладене, керівник має звернутися до загальних зборів учасників із проханням про встановлення режиму неповного робочого часу.
У разу задоволення такого прохання, підставою для видання наказу про встановлення керівнику режиму неповного робочого часу є протокол (витяг з протоколу) зборів учасників товариства.
Якщо в трудовому договорі (контракті) директора зазначено режим його роботи, необхідно внести у нього відповідні зміни.
Виникло складне кадрове питання на підприємстві? Допоможе рішення LIGA360. Знайдіть відповіді експертів, аналітику чи алгоритми дій для кадровика. Більше переваг за посиланням.