Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи може керівник підприємства встановити собі режим неповного робочого часу – роз’яснення Держпраці

Реклама

У Південно-східному міжрегіональному управлінні Держпраці пояснили, чи може директор підприємства з власної ініціативи встановити собі режим неповного робочого часу.

Так, для керівництва господарською діяльністю організації власник (власники) або уповноважений ним орган призначає керівника, з яким укладається договір або контракт, де визначаються строк найму, права, обов'язки та відповідальність керівника, умови його матеріального забезпечення умови звільнення його з посади і інші умови найму за погодженням сторін.

Якщо установчими документами, трудовим договором або контрактом з керівником не визначено особливий порядок погодження питання щодо встановлення йому неповного робочого часу, трудовий договір або контракт не укладався, керуватися необхідно нормами статті 56 КЗпП, якими визначено: як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень може встановлюватись за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом, тобто за угодою сторін, що уклали трудовий договір.

Враховуючи викладене, керівник має звернутися до загальних зборів учасників із проханням про встановлення режиму неповного робочого часу.

У разу задоволення такого прохання, підставою для видання наказу про встановлення керівнику режиму неповного робочого часу є протокол (витяг з протоколу) зборів учасників товариства.

Якщо в трудовому договорі (контракті) директора зазначено режим його роботи, необхідно внести у нього відповідні зміни.

Виникло складне кадрове питання на підприємстві? Допоможе рішення LIGA360. Знайдіть відповіді експертів, аналітику чи алгоритми дій для кадровика. Більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини