Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Раді працюють над новим механізмом бронювання співробітників для бізнесу

Реклама

В Україні хочуть розробити справедливі механізми бронювання співробітників для бізнесу. Про це повідомила очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк на зустрічі з «Українською радою бізнесу».

Наразі розглядається опція доопрацювання системи електронного бронювання і вводиться автоматичне продовження всіх бронювань на місяць, після чого цю опцію можна буде повторити.

За словами Шуляк, на сьогодні питання бронювання співробітників - одне з найбільш актуальних. Проблема в тому, що у бізнес-спільноти немає чіткого розуміння, як воно буде відбуватися і взагалі - для кого ця опція доступна, а для кого ні. Тому компаніям важливо отримати чітке рішення, і відповідно до нього адаптувати всі свої процеси і надалі працювати, що через невизначеність зараз просто неможливо.

LIGA ZAKON запрошує на безкоштовний вебінар: "Бронювання військовозобов'язаних працівників"

Бізнес-асоціації озвучують декілька найбільш розповсюджених проблемних моментів щодо бронювання співробітників:

  • неможливість бронювання ФОПів і також гіг-фахівців, які працюють як резиденти Дія.City.

  • невизначеність у термінах бронювання, коли не зрозуміло, як діяти після завершення 6-місячного періоду бронювання. Наприклад, чи потрібно подавати документи на перебронювання, чи бронювати з нуля, чи працівники будуть вважатися придатними для мобілізації.

  • створює додаткові ризики і вимога бронювати не більше 50% від загальної кількості військовозобов'язаних працівників - багато компаній не подають списки на бронювання через побоювання.

  • не менш актуальне питання - терміни розгляду заявок на бронь, компанії можуть чекати відповіді від Міністерства оборони аж до 5-6 місяців.

За словами Шуляк, дуже багато питань би вирішило запровадження електронного бронювання - оскільки бронюються співробітники, які вже стоять на обліку в ТЦК і всі їхні документи підготовлені, процес бронювання далі по суті є бюрократією, яка займає час і громадянина, якій бронюється, і Міністерства. Документи з ТЦК переглядаються у ручному режимі, а це сотні сторінок і 1,5-2 місяці, допоки буде готове відповідне рішення і які можуть бути критичними для бізнесу. Тому для більшості компаній електронне бронювання стало б серйозною підтримкою.

Під час обговорення даного питання також було озвучено проблему бронювання ФОПів та їх найманих працівників. Голова  Ради ТВ ВГО АППУ в Закарпатській області навела приклад ФОП Закарпатської області, який перебуває на загальній системі оподаткування, сплачує щорічно понад 2 млн. грн. податків до бюджету, займається випічкою та реалізацією хліба та має найманих працівників. Підприємець має Договір на виконання мобілізаційного завдання (замовлення), а також Договори постачання з бюджетними установами (дитячі садочки, школи) та військовими. Однак ФОП не має права на бронювання найманих працівників, які перебувають з ним у трудових відносинах та виконують роботу за основним видом діяльності, що ставить під загрозу продовження діяльності ФОП.  

Директор департамента Мінекономіки Сергій Сметанко зазначив, що питання бронювання ФОПів вимагає внесення змін до відповідного законодавства, для чого необхідна насамперед «політична воля», тобто наразі це питання поки не обговорюється.

Також під час дискусії звернули увагу на важливості бронювання працівників у продовольчій та металургійній галузі, а також питання створення алгоритму повернення воєнних мігрантів та розширення програми “єВідновлення”.

За підсумками дискусії учасники дійшли спільної думки по всіх обговорених питаннях та домовилися про спільну реалізацію запланованих проєктів.

Де читати професійну аналітику про управління персоналом? В робочому просторі LIGA360: HR-Менеджер. Налаштуйте персональну стрічку новин з обраних джерел, отримуйте доступ до аналітики з кадрового обліку, читайте коментарі експертів. Оберіть своє рішення LIGA360 за посиланням 

Читайте також:

Мобілізаційні зміни: на що звернути увагу роботодавцям

Бронювання, перевірки ТЦК, мобілізація: 10 актуальних статей в LIGA 360

Мобілізаційні питання для бізнесу: де шукати роз'яснення та останні зміни

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини