Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Профільний комітет підтримав законопроєкт про підвищення акцизів на тютюнові вироби

Реклама

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити у першому читанні урядовий законопроєкт № 11090 щодо підвищення акцизів на цигарки. Про це повідомив заступник голови Комітету Ярослав Железняк.

Законопроєктом пропонується встановити з 01.01.2028 р. нові розміри ставок акцизного податку на тютюнові вироби з огляду на мінімальний рівень, визначений Директивою 2011/64/ЄС, з одночасним зменшенням акцизного навантаження на ТВЕН.

При цьому передбачається поступове, починаючи з 01.07.2024 р. по 31.12.2027 р., щорічне підвищення ставок акцизного податку для приведення їх до зазначеного мінімального рівня.

Акцизний податок на тютюнові вироби пропонується прив'язати до євро, а не гривні.
За словами Ярослава Железняка, реалізація законопроєкту матиме наслідком збільшення доходів бюджету за рахунок додаткових надходжень акцизного податку з тютюнових виробів у 2025 році у сумі близько 612 млн грн, у 2026 році - 5 млрд грн, у 2027 році - 9,3 млрд грн, у 2028 році - 13,8 млрд грн.

Детальніше про законопроєкт та запропоновані ставки акцизу читайте тут.

Підприємство здійснює обіг підакцизних товарів? Уся інформація знайдеться в LIGA360. Основні документи, ліцензування та дозволи, облік і податки - переходь у потрібний розділ в один клік. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини