Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес просить доопрацювати законопроєкт щодо підвищення ставок акцизного податку на пальне

Реклама

Українська рада бізнесу, до складу якої входить 116 бізнес-асоціацій різних галузей економіки, вважає, що збільшення ставок акцизного податку на пальне може призвести до згубних соціальних наслідків та закликає Верховну Раду доопрацювати законопроєкт № 11256 щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку. Про це йдеться у зверненні УРБ до Голови Верховної Ради та Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, оприлюденому на сайті бізнес-спільноти.

В УРБ нагадали, що цим законопроєктом, зокрема, передбачається встановлення нових розмірів ставок акцизного податку на пальне з огляду на їх мінімальний рівень, передбачений Директивою № 2003/96/ЄС, які наберуть чинності з 2028 року.

Так, на основні види пального запропоновано встановити такі ставки акцизного податку: на бензини - 359 євро за 1000 л, на дизельне пальне - 330 євро за 1000 л, на скраплений газ - 277 євро за 1000 літрів.

Водночас на попередніх зустрічах у Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики робоча група, на якій обговорювалось це питання, дійшла висновку, що збільшення акцизного податку можливе лише після вагомого обгрунтування, з детальними розрахунками експертів, міністерств та відомств.

На думку бізнес-спільноти, неприпустимо пропонувати збільшення ставок акцизного податку на пальне без економічного обґрунтування та розрахунків соціальних наслідків.

«Збільшення акцизів на пальне призведе до стрибка роздрібних цін бензин, дизельне пальне та скраплений газ, це, своєю чергою, збільшить собівартість товарів та послуг», - підкреслили в УРБ та додали, що представники бізнес-асоціацій, громадськості, експерти аналітичних компаній вважають контрпродуктивними шокові заходи для енергетичного сектору та споживачів, в той час, коли енергосистема України системно знищується рф.

«Безумовно, впровадження системи збалансованого акцизного оподаткування усіх енергопродуктів, яка закладена у Директиві Ради 2003/96/ЄС «Про реструктуризацію системи Співтовариства щодо оподаткування енергоносіїв та електроенергії”, є необхідним, проте воєнний час передбачає свої особливості», - йдеться у зверненні.

Враховуючи викладене, бізнес-спільнота просить Кабінет Міністрів та Парламент зважено підходити до формування податкової політики, впроваджувати зміни на основі якісного аналізу витрат-вигід, з урахуванням впливу на громадян, бізнес, держбюджет та з проведенням повноцінних публічних обговорень.

«Закликаємо провести щодо проєкту № 11256 фахові розрахунки та експертне обговорення за участі народних депутатів, представників КМУ, науковців, бізнесу і за підсумками обговорення напрацювати збалансовану модель поступового зростання акцизів, яка б забезпечувала мінімізацію інфляції, враховувала екологічні фактори та передбачала стабільність і передбачуваність для інвестиційної діяльності», - наголосили в УРБ.

Підприємство здійснює обіг підакцизних товарів? Уся інформація знайдеться в LIGA360. Основні документи, ліцензування та дозволи, облік і податки - переходь у потрібний розділ в один клік. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини