Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес закликає Президента ветувати проєкт щодо захисту інтересів власників паїв через окремі норми

Реклама

22 травня Рада ухвалила в цілому законопроєкт №11150 щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин.

Законопроєктом, зокрема, передбачається продовження (з 2025 року до 2028 року) строку оформлення незатребуваних земельних ділянок, здійснення розподілу земельних ділянок між власниками паїв та їх спадкоємцями земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок.

Експерти Європейської Бізнес Асоціації в цілому підтримують прийняття цього законопроєкту, адже він має спростити та вдосконалити регулювання земельних відносин.

Водночас у ЄБА зазначають, що в процесі підготовки цього законопроєкту до другого читання, до нього були внесені додаткові норми щодо врегулювання правового статусу земель під акваторіями морських портів, зокрема, в частині розмежування цих земель між комунальною та державною власністю та визначення органів, уповноважених розпоряджатися такими землями.

Переважна більшість додаткових положень також була підтримана бізнес-спільнотою. Втім, деякі з пропозицій, які стосувались земель під акваторіями морських портів, викликали у членів Асоціації дуже серйозні перестороги та зауваження.

Йдеться лише про ті положення законопроєкту, які стосуються правового статусу та процедури відведення земель під акваторіями морських портів, які частково розташовані в межах, а частково - за межами територій відповідних територіальних громад (в тому числі, за межами жодних адміністративно-територіальних одиниць). Зокрема, законопроєкт відніс такі землі до комунальної власності територіальних громад, на території яких вони розташовані частково та наділив органи місцевого самоврядування правом розпоряджатися такими землями.

На переконання експертів Асоціації, це положення створює правову невизначеність відносно процедури відведення таких земель. Така ситуація призведе до того, що згадані морські порти та суб'єкти господарювання, які в них працюють, будуть поставлені у нерівні та неконкурентні умови розвитку та інвестування у порівнянні із тими морськими портами, чиї акваторії повністю охоплюються межами відповідних територіальних громад, що є неприпустимим. 

ЄБА звернулась до Президента України із пропозицією ветувати даний закон та повернути його на доопрацювання Парламенту, але виключно в частині тих положень, які стосуються правового статусу та процедури відведення земель під акваторіями морських портів.

Контролюйте незаконні дії щодо ваших земельних ділянок у сервісі SMS-Маяк Земля. Моніторинг Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 24/7 та миттєве сповіщення про зміни. Спробуйте прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини