Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Польща готова виробляти електроенергію для України на своїх ТЕС, але є умова - Туск

Реклама

Польща могла б виробляти електроенергію для України на своїх електростанціях, але за умови звільнення такого виробництва від плати за викиди. Про це заявив Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск на спільній пресконференції з Президентом України Володимиром Зеленським, передає Інтерфакс-Україна.

"Питання про енергетику має вирішальне значення. Ми зараз працюємо над цим у Польщі, і наші фахівці обговорюють те, як ми можемо безпосередньо допомогти електропостачанню України перед настанням зими", - сказав Туск у Польщі.

Він підкреслив, що всі енергетичні підприємства в Україні перебувають під загрозою атаки з боку Росії "з очевидних причин".

"Наразі ми працюємо над тим, щоб мати можливість спалювати польське вугілля, якого наразі в нас багато, і в такий спосіб, щоб нам не доводилося платити за спалювання цього вугілля, тобто за викиди; і відправляти електроенергію, яку виробляють польські електростанції, з польського вугілля за європейські гроші через наявний енергоміст в Україну", - зазначив Туск.

Він додав, що загалом проблему з електроенергією це не вирішить, але може хоча б частково допомогти Україні пережити важку зиму.

"І ми заохочуватимемо всіх наших партнерів до пошуку креативних ідей", - наголосив Прем'єр-міністр Польщі.

Нова LIGA360 змінює все! Замов персональну презентацію для твоєї компанії і твоїх індивідуальних потреб. Гарантуй злагоджену роботу команди в єдиному інформаційному просторі та уникай ризиків.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини