Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В ДАР розпочався прийом заявок на компенсацію за розмінування сільськогосподарських земель

Реклама

В Україні через Державний аграрний реєстр розпочався прийом заявок на компенсацію вартості розмінування сільськогосподарських земель. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Програма поширюється як на землі, які перебувають у власності агровиробників, так і на ділянки, які вони орендують.

Участь у програмі можуть взяти фермери, землі яких розташовані на деокупованих територіях, де після проведення нетехнічного обстеження підтверджена забрудненість або імовірна забрудненість вибухонебезпечними предметами. При цьому фермерські господарства не повинні мати податкового боргу, не бути банкрутами, не належати громадянам держави-агресора та не перебувати у санкційному списку.

Загалом на програму компенсацій у державному бюджеті закладено 3 млрд гривень.

Верифікацію, поданих фермерами заявок, здійснює Центр гуманітарного розмінування. Він також оголошує в системі Прозорро аукціони з надання послуг розмінування, а після визначення оператора-переможця і фінальної вартості розмінування, перераховує 80% суми на спеціальний рахунок. Ще 20% на рахунок вносить фермер.

Наразі участь в програмі беруть два державні банки - Приватбанк і Ощадбанк. З часом до програми долучаться і інші банки, частка держави в яких складає понад 50%.

Оператор протимінної діяльності отримає всю зарезервовану суму після завершення розмінування та підтвердження виконаних робіт з боку Центру.

Крім того, агровиробники можуть отримати компенсації за вже розміновані в період з 24 лютого 2022 року по 15 квітня 2024 року землі с/г призначення. Для цього потрібно заповнити та подати заявку на отримання компенсації на адресу Центру гуманітарного розмінування.

До заявки, скріпленої ЕЦП, потрібно додати:

  • копію договору із сертифікованим оператором на надання послуг з розмінування;

  • копії актів наданих послуг, що підтверджують проведення розмінування;

  • копії платіжок, що підтверджують розрахунок за надані послуги з розмінування.

Нова LIGA360 змінює підходи в роботі з інформацією. Відтепер всі джерела даних в єдиному комплексному продукті: законодавство, судові рішення, аналітика, реєстри, санкційні списки та медіа. Замов індивідуальну презентацію прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини