Протягом червня цього року у Верховній Раді України було зареєстровано чотири пакети законопроєктів, направлених на запровадження так званої системи економічного бронювання. У Європейській Бізнес Асоціації проаналізували усі чотири моделі:
перша модель, на основі законопроєктів №11331 та №11332, передбачає єдиний військовий збір, який складе 20,4 тис грн (1200 неоподатковуваних мінімумів) в місяць для підприємств та ФОПів;
друга - законопроєктом №11331-1, передбачає критерій середньої зарплати у 35 тис грн (12 прожиткових мінімумів) для підприємств;
третя- законопроєктами №11331-2 та №11332-1 передбачає критерій середньої зарплати у 35 тис грн для підприємств та єдиний військовий збір, який складе 20,4 тис грн в місяць для ФОПів;
четверта - №11388 та 11332-2 пропонує скасувати стратегічну модель бронювання і замість неї впровадити виключно економічну зі збором 20,4 тис грн в місяць.
Бізнес акцентує, що, загалом, перші три моделі, дійсно, можуть стати корисними та важливими для стимулювання економіки.
Водночас, якщо наголошувати на тому, яку саме модель підприємці підтримують, то можна констатувати, що найбільше прозорий бізнес схиляється до третьої моделі бронювання, відповідно до якої аби отримати таку можливість бізнесу потрібно мати середню зарплату по компанії в розмірі 35 тис грн, для ФОПа передбачений єдиний військовий збір, який складе 20,4 тис грн в місяць. Це є базовими критеріями для участі компанії.
Разом з тим, на додачу до встановлених законопроєктом умов бізнес також просить дозволити використовувати економічне бронювання для збільшення квоти бронювання працівників понад 50%. Адже по деяким напрямкам та у певні проміжки часу кількість критично важливих працівників для компанії може сягати більше половини. Крім того, спільнота просить надати імунітет тим, кого компанія планує подати на бронювання, аби така людина могла оновити свої військові дані.
Більше того, для бізнесу дійсно вкрай важливо, аби дана модель могла працювати паралельно зі стратегічною системою бронювання, тому Асоціація не підтримує четверту модель.
Європейська Бізнес Асоціація звертається до депутатів та Голови підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку з проханням врахувати дану позицію бізнесу при розгляді інструменту економічного бронювання та прийнятті відповідних законопроєктів, зокрема, і на засіданні профільного Комітету ВРУ.
Відкрийте законодавство на 360! Спробуйте нову LIGA360 з інноваційними зв?язками документів. До кожного НПА - знайдуться пов?язані закони, судові рішення, практичні ситуації та аналітичні документи. Замовте презентацію для своєї компанії.