Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Урядовий проєкт змін до податкового законодавства несе ризики збільшення тіньової економіки - Американська торговельна палата

Реклама

Нещодавно запропоновані зміни податкової політики (проект №11416) призведуть до подальшої дискримінації прозорого бізнесу, посилять спотворення конкуренції між платниками податків та податковими ухилянтами, підірвуть довіру та сприятимуть збільшенню тіньової економіки. Про це заявила Американська торговельна палата в Україні та закликала Парламент та Уряд забезпечити рівні умови для ведення бізнесу в Україні та активізувати зусилля для боротьби з тіньовою економікою задля забезпечення надходжень до бюджету та чесної конкуренції.

Найбільше занепокоєння у запропонованих податкових змінах викликає податок на прибуток у розмірі 1%, який буде застосовуватися до доходів підприємств. Це небезпечний прецедент, такий податок не повинен бути запроваджений, оскільки він є абсолютно новим податком з продажу поряд з існуючим режимом оподаткування ПДВ. Запропоновані зміни суттєво збільшать загальне податкове навантаження на сумлінних платників податків, які звітують про свої доходи у прозорий та законний спосіб, стимулюватимуть учасників тіньової економіки подвоїти свої зусилля з ухилення від сплати податків, оскільки ставки стануть ще вищими, створять значні труднощі для ведення бізнесу в Україні, демотивують існуючий бізнес до подальших інвестицій, а також змусять нових інвесторів переглянути свої бізнес-плани, зменшать прямі іноземні інвестиції, призведуть до відкату детінізації економіки та підвищать витрати на адміністрування податків.

Крім того, Палата виступає проти дискримінації добросовісних, законних платників податків через запровадження нових податків, таких як запропонований акцизний податок в євро на підсолоджені газовані води, який націлений в першу чергу на американські та міжнародні компанії.

Водночас, Американська торговельна палата в Україні розуміє нагальну необхідність розширення бази оподаткування шляхом поширення військового збору на всі категорії приватних підприємців, а також юридичних осіб, щоб забезпечити внесок усіх платників податків у фінансування боротьби. Однак різке одноразове підвищення військового збору до 5% може призвести до зниження реальної заробітної плати та підвищення привабливості неофіційного працевлаштування, тому Палата закликає до більш поступового підходу до збільшення цього відсотка.

Водночас у Палаті позитивно оцінюють ініціативу скасування ліміту в 150 євро на транскордонну електронну комерцію, що робить усі такі посилки об'єктом оподаткування ПДВ, є кроком у правильному напрямку, оскільки це відповідає європейській та міжнародній практиці та суттєво збільшить надходження податків до бюджету.

Палата переконана, що джерелом додаткових податкових надходжень є боротьба з ухиленням від сплати податків та забезпечення рівних правил для всіх, а не збільшення податків для сумлінних платників податків, які і так несуть найбільший тягар. Дискримінація сумлінних платників податків завдасть шкоди прозорому бізнесу та суттєво збільшить тіньову економіку.

Нагадаємо, економісти також вважають, що урядовий проєкт про підвищення податків завдасть значної шкоди економіці. Реакція бізнесу на таку ініціативу в цілому негативна.

Отримай комплексну інформацію щодо ризиків роботи з контрагентами - у новій LIGA360. Перевіряй 28 ризик-факторів, повне досьє, структуру власності, податкову, судову інформацію, активи та власність, медіаактивність. Замов персональну презентацію менеджера сьогодні. 

Зараз діє максимально вигідна ціна саме для тебе! Скориставшись Summer program від LIGA ZAKON, нові користувачі отримують знижку на рішення LIGA360. Деталі та умови акції за посиланням.   

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини