Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бронювання працівників: бізнес почав частіше скаржитись на труднощі при підтвердженні статусу критичності

Реклама

Останнім часом Європейська Бізнес Асоціація почала частіше отримувати звернення від бізнесу, який не може перепідтвердити свій статус критичності, щоб продовжити дію бронювання співробітників. Про це повідомляється на сайті ЄБА.

«Зважаючи на динаміку запитів бізнесу щодо цього питання, проблема набирає системного характеру. По суті, рішення щодо повторного підтвердження статусу критично важливого підприємства просто «зависає» у відповідних органах», - констатують у бізнес-спільноті.

Водночас у ЗМІ з'явились неофіційні повідомлення про рішення Уряду фактично призупинити процес бронювання співробітників до 15 листопада. Хоча бізнес розуміє важливість мобілізаційних процесів, такі непередбачувані кроки суттєво ускладнюють роботу компаній.

В асоціації наголошують, що в цьому контексті для бізнесу та інвесторів дуже важлива прогнозованість кадрової політики.

«І в бізнесі, і в силах оборони потрібні люди. Досягнення балансу між цими потребами - завдання непросте, але дуже важливе для нашої обороноздатності та економічної стабільності», - йдеться у заяві.

Так, станом на середину 2024 року працівники у лавах ЗСУ є у 86% опитаних членських компаній ЄБА. У половини, а саме у 52% компаній кількість мобілізованих сягає до 10% від загальної кількості військовозобов'язаних. У 28% кількість мобілізованих сягає 10-20%, у 6% - 20-40%.

У близько половини компаній, а саме 46% серед мобілізованих або добровольців є критичні для роботи підприємства спеціалісти. Зокрема, це керівники, інженери, ІТ-фахівці, водії, електрики, механіки, оператори виробничих ліній.

«Покращення умов бронювання співробітників - це запит № 1 від бізнесу на сьогодні, за результатами опитувань Асоціації. Компанії потерпають не тільки від нестачі кваліфікованих фахівців, а й від неможливості прогнозувати роботу. Йдеться про ризик мобілізації критичних спеціалістів, до прикладу, операторів специфічного обладнання чи фахівців з унікальними знаннями, без яких можуть перерватися чи зупинитися виробничі/операційні процеси на підприємстві», - зазначають у бізнес-спільноті та додають, що за умов, коли економічне бронювання ще не прийняте, а бронювання за статусом критичності поставлене на паузу, компанії фактично позбавлені можливості кадрового планування.

Враховуючи зазначене, в асоціації наголошують, що бізнес потребує стабільного, передбачуваного, прозорого та водночас оперативного механізму бронювання критичних співробітників.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини